09 Bře

Než vyrazíte na hory

Zimní sezóna je v plném proudu. Pro lyžování a snowbording jsou podmínky přímo ideální a zimní střediska lákají skvělými nabídkami. Chcete-li si užít dovolenou skutečně v klidu a bez zbytečných starostí, nezapomeňte před odjezdem do zahraničí na cestovní pojištění.

Jen na modrou kartu zdravotní pojišťovny raději nespoléhejte, nekryje všechny náklady, například spoluúčast nebo repatriaci a nezahrnuje ani asistenční služby. Pokud chcete mít klid a jistotu, uzavřete smlouvu s komerční pojišťovnou. Rozhodně lze doporučit rozšířit pojištění léčebných výloh také o pojištění úrazu, zavazadel a především odpovědnosti. Pojišťovny většinou nabízejí takto komplexní cestovní pojištění formou balíčku za zvýhodněnou cenu. Například u České podnikatelské pojišťovny je pořídíte od 32 korun pro dospělého a 23 korun pro dítě na den.

Myslete i na pojištění vašeho vybavení

Některé pojišťovny pro milovníky zimních sportů připravily také speciální pojištění jejich zimní výbavy. „Pojištění nabízíme pod názvem Zima plus za 15 korun na den. Pojištěna je zimní výbava jak pro případ zničení, tak i pro případ odcizení. „Navíc uhradíme náklady spojené s pronájmem náhradního vybavení. Dojde-li ke zranění lyžaře nebo k přerušení provozu skiareálu kvůli špatnému počasí, proplatíme také nevyužitý skipas. Náš balíček obsahuje i pojištění dalších rizik, například nevyužité dovolené,“ uzavírá Michal Šimon z České podnikatelské pojišťovny.

Když potřebujete náhradního řidiče

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí také speciální novinku pro vaše auto na kratší zahraniční cesty, například právě na dovolenou. S připojištěním Auto plus se o vás pojišťovna postará nejen v případě nehody nebo poruchy vozidla, ale také v situacích, kdy se řidič zraní či onemocní a nemůže vozidlo odřídit zpět do ČR. „Zajistíme nejen náhradního řidiče, odtah a opravu vozu, ale postaráme se i o všechny členy posádky, zajistíme a zaplatíme ubytování a cestu domů,“ ubezpečuje Michal Šimon. Služba se sjednává k cestovnímu pojištění a stojí od 37 Kč na den.

V nouzi volejte asistenční službu

Kromě jistoty úhrady výloh na ošetření, eventuální hospitalizaci včetně případného převozu zpět do České republiky přináší sjednání cestovního pojištění i výhodu asistenčních služeb. Operátoři na lince asistenční služby vám zajistí pomoc a podporu nejen při zajištění ošetření a jeho úhradě, ale také v jakékoli tísnivé situaci, do níž se můžete v průběhu zahraničního pobytu dostat. Asistenční služba je bez omezení dostupná 24 hodin denně v českém jazyce.

K pojištění dostanete zdarma asistenční služby, které vám v případě potřeby zajistí pomoc v jakékoli tísnivé situaci, a to nepřetržitě 24 hodin denně.

www.cpp.cz

Podobné články