04 Čvc

KOMPLEXNÍ „ZATEPLENÍ“ STARŠÍHO RD – Termoizolační stěrka AERO THERM

Lokalita: východní Čechy

Typ domu: Rodinný dům

Datum realizace: říjen 2017

Realizátor: THERMO INDUSTRY,a.s.

Problém:

Celý objekt z roku 1958 prošel v roce 2017 rozsáhlou rekonstrukcí. Stavební konstrukce v tloušťce 45cm je směsí plných a dutých cihel a škvárobetonových tvárnic. Majitel objektu odmítal vnější zeteplení objektu polystyrenem nebo vatou a hledal variantní řešení. Strop podkroví je zateplen foukanou vatou v tloušťce 30cm. Pro vytápění objektu majitel zvolil elektrické infratopné folie s umístěním do podlahy a ve společném prostoru obývacího pokoje a kuchyně jsou krbová kamna. Celková obytná plocha RD je 150 m2.

Řešení:

Bylo doporučeno následující řešení: všechny podlahy v obytné části opatřit pod topné folie stěrkou AERO-THERM floor v tloušťce 1 mm, stropy a obvodové zdivo v přízemí i patře stěrkou AERO-THERM interier taktéž v tloušťce 1 mm. Majitel se rozhodl pro aplikaci stříkáním .

Výsledek:

Po vysušení podlah a zdiva je objekt od února 2018 znovu obydlen. Pro dosažení komforní tepelné pohody stačí objekt vytápět na 19-21. Z obvodových zdí už nesálá žádný chlad a i když byl ke konci roku 2017 objekt plný vlhkosti ( z podah a omítek) a k zateplení podkoroví došlo 22.12.2017, nevytvořila se v žádné místnosti plíseň.

http://www.thermoindustry.com/

Podobné články