07 Zář

Blažek Glass, s.r.o.

DSC_9712uSedm generací rodiny Blažků se zabývalo výrobou a dekorováním křišťálu a tato tradice se datuje až do 18. století. První společnost potom byla založena již v roce 1933. Výroba fungovala nepřetržitě i ve válečné době až do roku 1948, kdy byla firma znárodněna. V roce 1992 byly sklářské podniky vráceny zpět rodině Blažkových, které se podařilo znovu obnovit výrobu pod původním názvem firmy J. Blažek Sklo Poděbrady s.r.o. i navzdory dlouhodobě přerušené tradici. Současní jednatelé firmy, Lenka Blažková – Zdobinská a její manžel Petr Zdobinský, v roce 2009 firmu přejmenovali na Blažek Glass s.r.o.

V roce 1997 firma uvedla na domácí i světový trh nový produkt – originální skleněný pilník, který je komerčně velmi úspěšný a je v mnoha zemích patentován.

Co se týče dekorovaného křišťálu, jsou neustále vyvíjeny nové produkty a pro jejich výrobu je používána jak ruční práce, tak nové technologie. Firma může nabídnout chemické leštění, ruční broušení, lehání, pískování, tamponový tisk, lepení Swarovski a jiných komponent, malbu na sklo a další techniky.

V současnosti se firma koncentruje na zpracování zakázek interiérových doplňků z ručně broušeného křišťálu. Kromě klasického užitného a nápojového skla nabízíme 4 dekorové řady lamp vybavených RGB LED pásky, některé z nich na dálkové ovládání, stropní svítidla, dále také unikátní ručně broušené žárovky a to jak s bílým světlem, tak i v RGB spektru s dálkovým ovladačem. Pro letošní sezónu jsme vyvinuli zcela novou řadu koupelnových doplňků včetně kulatého umyvadla z ručně broušeného olovnatého křišťálu.

Všechny naše výtvory pracují s kouzlem křišťálového skla a snaží se zprostředkovat jeho magickou jiskru všem, kteří tento materiál milují tak jako my.

DSC_9430u chodba 1V

 

Firma Blažek Glass s. .r. o.
Adresa Olbrachtova 600/II, 290 01 Poděbrady
Telefon +420 325 603 205/206
Email secretary@blazek-glass.cz
WWW www.blazek-glass.cz

Podobné články