09 Zář

Svět skla

img_6940-kopieRodinná firma Hlavenka vznikla v roce 1996 a od té doby prošla několika změnami. Dnes patří mezi firmy s největším rozsahem používaných sklářských uměleckých technik a to nejen v Čechách.

Může se pochlubit velmi vysokou kvalitou prací a výrobků a instalacemi po celém světě (například skleněné mozaiky v restauracích Rock‘n Fish v Los Angeles, USA; „Tiffany“ lampy s Českým Porcelánem; obří svítidla v Abu Dhabi, Pekingu, USA i Německu. Měli jsme tu čest spolupracovat s mistry jako byl Alfred Habermann (fusingy pro jeho plastiky i jeho vlastní tavený pomník v Ybbsitzu, Rakousko). V Čechách spolupracujeme i s firmami jako Royal Interier (naše práce můžete vidět v nové expozici na zámku v Jablonné nad Vltavou). Základní technologie, jakými jsou vitráž, fusing a pískování, jsme rozšířili o výrobu ručních ornamentních skel, lehaných a ohýbaných skel, tavenic a skleněné mozaiky. Vyrábíme i montujeme celoskleněné dveře, dělící stěny, zábradlí a další stavební prvky. Vyvinuli jsme též vlastní techniky, například vybroušení motivů a jejich následné leštění tavením, repliky leptů, laminace ohýbaných skel litým conexem. Všechny tyto technologie jsme schopni kombinovat a díky profesionálnímu počítačovému zpracování i opakovaně reprodukovat. Sklo je unikátní materiál, kterým si lidé zkrášlují své okolí už přes 5000 let. V každé době moudří lidé investovali do trvalých hodnot, jimiž umělecká díla bezesporu jsou. Skleněná díla jsou neoddělitelnou součástí těchto hodnot jak pro svou krásu, tak i pro svou trvanlivost. Bezpochyby spoluvytváří trvalý ostrov hodnot v moři spotřebního zboží, které zaplavuje celou společnost.

dsc_0572-kopie img_1075-kopie img_6940-kopie img_9282-kopie img_9635-kopie img_9745-kopie   str-1-kopie vitraz-s-fazetou-kopie

 

Firma Svět skla
Ateliér a galerie
Adresa 38 Libětice, 386 01 Strakonice
www www.svetskla.cz

Podobné články