04 Lis

Nápojové sklo

bohemiacrystal-b-zlata-fales-bez-cz

Svou historii začala psát společnost Crystalex v oblasti Novoborska už od 13. Století. V roce 1974 přijal podnik nové jméno Crystalex, které je odvozeno od pojmu „český křišťál“.

V roce 1989 dochází k rozdělení a privatizaci a poté byl Crystalex začleněn do skupiny Bohemia Crystalex Trading. Po rozpadu této skupiny v roce 2009 byl Crystalex koupen současnými majiteli, kteří nasměrovali své investice do image zachování českého skla a vytvořili v Novém Boru firmu, která je zároveň významným regionálním zaměstnavatelem. Také současný název firmy Crystalex CZ navazuje na trhy prověřenou tradici a kvalitu.

SOUČASNOST

Společnost Crystalex CZ, s.r.o. je největším českým výrobcem nápojového skla. Specializuje se na výrobu kalíšků, odlivek, decanterů, váz a mís. Kromě produkce hladkého skla máme k dispozici také velké množství dekoračních technik. Jedná se například o pantograf, diaryt, stříkání, malování, sítotisk, obtisky a pískování. Samozřejmostí je i možnost kombinace technik. Společnost Crystalex CZ, s.r.o. je převážně exportní firmou a vyváží téměř 90 % své produkce do celého světa. Mezi největší odbytiště patří země Evropské unie, Rusko a země bývalého Sovětského svazu, americké a asijské trhy i země blízkého východu.

ZNAČKA

Crystalex je přímým pokračovatelem těch nejlepších tradic českého sklářství. Za cíl si klade zprostředkovat svým náročným zákazníkům dokonalý a jedinečně harmonický smyslový zážitek při každém pití. Při svém jednání se společnost řídí pravidlem, že měřítkem kvality práce je spokojenost zákazníka. Společnost Crystalex je exkluzivním

majitelem klíčových ochranných známek Bohemia Crystal® a Bohemia Glass®, které jsou registrované již více než 50 let, těší se celosvětovému věhlasu a jsou synonymem prověřené vysoké kvality českého sklářství.

SORTIMENT

Sortiment společnosti Crystalex CZ je velmi rozsáhlý. Jedná se o stovky tvarů a tisíce dekorů. V základním sortimentu

společnosti Crystalex je více než 30 souborů. Jedná se jak o klasické soubory jako Claudia (je vyráběn přes 40 let a celosvětové prodeje přesáhly přes 200 milionů kusů), Angela (také velmi úspěšný soubor ať už v hladkém či dekorovaném provedení), Barline, Ideal, Lara, Vintage atd., tak i soubory moderní, jako je Viola, Sandra, Giselle nebo kolekce Turbulence. Značka má ve svém portfoliu také zajímavé kolekce váz, mís, karaf nebo lahví. Významnou část produkce tvoří i dekorované sklo – zejména se jedná o kalíšky, odlivky a vázy. Již několik let působí Crystalex také v segmentu HORECA – tj. dodávkách nápojového skla pro hotely, restaurace a catering. S ohledem na kvalitu skla zde Crystalex se svými produkty směřuje do nejvyššího segmentu včetně čtyř a pětihvězdičkových hotelů. Za kvalitou výrobků Crystalexu stojí bezpochyby také sklovina Sparkle, která prošla postupným vývojem v zájmu vylepšení optických i mechanických vlastností. Svou rozsáhlou kolekci pak každoročně Crystalex představuje na únorovém veletrhu Ambiente ve Frankfurtu, kde každoročně představujeme naše novinky.

 

decanters-2 neon siesta turbulence_profil_38

 

www.crystalex.cz

Podobné články