14 Lis

Okolní vzduch jako zdroj tepla

Nejúspěšnější tepelná čerpadla vzduch/voda na trhu od výrobce Mitsubishi Electric

 

Nyní stále více oblíbeným nízkopotenciálním zdrojem tepla se stává okolní vzduch. Intenzita jeho využití se neustále zvyšuje. K instalaci není potřeba vrtů ani zemních kolektorů. To značně snižuje technickou náročnost instalace a vede k velkému snížení pořizovacích nákladů a kratší návratnosti investice do tohoto zařízení. Jedním z největších světových výrobců tepelných čerpadel na trhu je Mitsubishi Electric, který přichází na trh se třemi inovovanými řadami tepelných čerpadel typu vzduch/voda s názvy Eco Inverter, Power Inverter a Zubadan Inverter – New Generation.

Řady tepelných čerpadel vzduch/voda s názvem Eco Inverter a Power Inverter – New Generation jsou určeny především pro použití v pasivních, nízkoenergetických a menších rodinných domech. Rozsah jmenovitých otopných výkonů se nabízí již od 4 kW do 20 kW. Rozsah použití s touto technologií je garantován od teploty venkovního vzduchu -20 °C do +35 °C s výstupní teplotou topné vody až 55 °C. Vyšší řada tepelných čerpadel s názvem Zubadan Inverter – New Generation je určena nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce starších zástaveb a větších objektů. Rozsah výkonů se nabízí od 8 kW až do 23 kW. Rozsah použití s touto technologií je velmi široký a je garantován od teploty venkovního vzduchu -28 °C do +35 °C s výstupní teplotou topné vody až 60 °C, a to bez nutnosti použití jakéhokoli elektrického dohřevu.

Součástí všech nabízených hydraulických modulů od výrobce Mitsubishi Electric jsou již všechny nutné součásti pro rychlou a snadnou instalaci. Díky kompaktním rozměrům mohou být velmi snadno umístěny kdekoli uvnitř vytápěného objektu (v garáži, na chodbě, v koupelně apod.).

Standardní součástí všech vnitřních hydraulických modulů je již uživatelsky příjemné dálkové ovládání, kompletně v českém jazyce, které slouží pro nastavení požadované prostorové teploty pro vytápění, ohřev teplé vody, popřípadě chlazení. Zajímavou výhodou je možnost vyjmutí tohoto ovládání z předního krycího panelu a využít i jako referenční prostorový termostat.

Kromě standardního tzv. ekvitermního vytápění, lze tak využít nový tzv. auto-adaptabilní systémem řízení vytápění s možností automatické adaptace dle nastavené prostorové teploty.

Nyní pro ještě snadnější přístup k ovládání a kontrole je navíc k dispozici Wi-Fi modul a zdarma aplikace s názvem MELCloud, kterou lze nalézt volně ke stažení na www.melcloud.com a poskytuje uživatelům snadné ovládání a kontrolu všech systémů od Mitsubishi Electric nezávisle na tom, kde se uživatel zrovna nachází – ať již ve městě na ulici, v práci, nebo doma na pohovce.

Více informací najdete na oficiálních stránkách k tomuto sortimentu na www.zubadan.cz.

mitsubishi_zubadan_puhz-shw_ehst20c-kopie sestava_venkovnich_jednotek_tepelnych_cerpadel-kopie tepelne_cerpadlo_zubadan_inverter-kopie vnitrni_jednotka_tepelnoho_cerpadla_ecodan_ehsc_narys-kopie vnitrni_jednotka_tepelnoho_cerpadla_ecodan_ehst20c_narys-kopie 13k_atw_rc_002_1000-kopie-2 三菱リモコン液晶レタッチA_4OL ecodan_4_panel_new2-kopie-2 三菱リモコン液晶レタッチB_6OL maxresdefault-kopie melcloud-kopie melcloud_ecodan-2-2-kopie

 

Firma CS-MTRADE, s.r.o.
Adresa Průmyslová 526, 530 03  Pardubice
Telefon +420 602 412 346
Email hvizdala@csmtrade.cz
WWW www.zubadan.cz

 

 

Podobné články