09 Pro

Dveřní systémy pro více prostoru

Více prostoru pro bydlení

Problematika nedostatku prostoru je častým tématem nejen v samotných domácnostech, ale také mezi projektanty a designéry. Pro specifické případy malometrážních bytů, zkosených stropů v podkroví nebo úzké prostory, kde se potkává více dveří, jsou skvělým řešením speciální úsporné dveřní systémy.

Kvalitní alternativou jsou systémy COMPACK a ERGON, technologicky navržené do místností, kde schází dostatek prostoru okolo zárubně a dveře není kam otevřít.

Dveřní systém COMPACK funguje na principu složení dveřního křídla a jeho překlopení na stěnu vedle zárubně. Čistý průchod tak zůstává v původní šíři a není zmenšen jako v případě běžných skládacích dveří, které po otevření zůstávají složené v průchodu, čím dochází k jeho značnému zúžení. Požadavek na místo ke složení dveřního křídla vedle zárubně je přitom u systému COMPACK minimální. Kromě osvědčeného použití na dveře jednokřídlé, je systém rovněž vyhledáván i pro dveře dvoukřídlé, například oddělující obývací pokoj od kuchyně. Důležitým plusem dveřního systému COMPACK je tepelná a zvuková izolace díky těsnění na zárubni, ke kterému křídlo doléhá, identicky jako standardní otočné dveře a vy tak získáte oproti dveřím shrnovacím akustický komfort.

Funkčnost systému ERGON je technologicky odlišná, nicméně docílí stejného výsledku. Dveře se otevírají na bázi otočně posuvného mechanismu, kdy křídlo při otevření zabírá pouze polovinu své šířky v prostoru  a minimalizuje tak požadavky na prostor pro otevření dveří. Oproti klasickému otočnému křídlu je úspora až o 40% prostoru v zádveří. Z tohoto důvodu se systém ERGON hojně používá právě v prostorách, kde dochází ke kolizi se šikmým stropem, nebo v malometrážních bytech, kde se střetává více dveřních křídel. Výhodou je rovněž možnost oboustranného otevírání – vždy otevřít ve směru chůze.

Výhodou obou systémů je jejich instalace, která si nevyžaduje speciální úpravy, stavební otvor si nárokuje stejnou připravenost jako otočné dveře. Používání dveří s těmito systémy je velmi pohodlné a vhodné i do místností, kam chodí děti a pohybově omezené osoby, a to díky kvalitní technologii, která dodává dveřím lehký, tichý a plynulý pohyb.

Předností systémů COMPACK i ERGON je nepřeberné množství rozměrových i designových provedení. Dveřní křídlo může být jak prosklené, tak plné a to v jakékoliv povrchové úpravě (dýha, lak, HPL, CPL).

Změňte plochu nutnou k otevření dveří a zlepšete si o komfort svého bydlení i Vy.

compack-living-180-90-soggiorno-kopie compack-living-180-soggiorno-kopie compack-living-bagno_1-kopie ergon-living-laccata-bianco_1-kopie ergon-living-nera_1-kopie ergon-living-tanganica-mielato-kopie ergon_detsky_pokoj-kopie

 

TWIN s.r.o.

www.dverecompack.cz

www.dvereergon.cz

www.twin.cz

Podobné články