09 Led

Sklo, jako trvalá hodnota Vašeho interiéru

str-1-kopie

Rodinná firma Hlavenka vznikla v roce 1996 a dnes patří mezi firmy s největším rozsahem používaných sklářských uměleckých technik a to nejen v Čechách.

Může se pochlubit velmi vysokou kvalitou kvalitou prací, výrobků a instalacemi po celém světě.

Aktuálně to dokazuje i nejnovější projekt, který probíhá ve spolupráci s filipínským designérem Gabby Lichauco a jeho  firmou Spektacularis.

Představujeme Vám novou kolekci svítidel, která vznikala právě ve spolupráci s tímto renomovaným designérem, na jehož práci se můžete podívat na www.openstudiomnl.com.Tato kolekce bude vystavena na výstavě v Singapuru a Manile.

 

Za zmínku stojí i další novinka tohoto roku, kdy byla na zakázku vyráběna vitrážová kopule nebo-li Dóm do Kataru, města Dauhá.

Základní technologie, jakými jsou vitráž, fusing a pískování firma rozšířila o výrobu ručních ornamentálních skel, lehaných a ohýbaných skel, tavenic a skleněné mozaiky. Ve výrobní programu lze tedy nalézt celoskleněné dveře, dělící stěny, zábradlí i další stavební prvky. Součástí výroby skleněných prvků na zakázku je i samozřejmě montáž na místě. Firma vyvinula i vlastní techniky, jako je  například vybroušení motivů a jejich následné leštění tavením, repliky leptů, laminace ohýbaných skel litým conexem. Všechny tyto technologie je firma schopna kombinovat a díky počítačovému zpracování i opakovaně reprodukovat.

Sklo je unikátní materiál, kterým si lidé zkrášlují své okolí už přes 5000 let. V každé době moudří lidé investují do trvalých hodnot, jimiž umělecká díla bezesporu jsou.

Skleněná díla jsou neoddělitelnou součástí těchto hodnot jak pro svou krásu, tak i pro svou trvanlivost. Bezpochyby spoluvytváří trvalý ostrov hodnot v moři spotřebního zboží, které zaplavuje celou společnost.

img_0918 img_0919 img_1019 img_1044 img_1047 img_5539 img_5693 img_5762 img_5823 img_5851

 

Firma Josef Hlavenka  Svět skla – ateliér a galerie
Adresa Libětice 38, 386 01  Strakonice
Telefon +420 383 380 380, +420 724 125 792
Email info@svetskla.cz
WWW www.svetskla.cz

 

 

 

 

 

Podobné články