13 Led

Vyzrálá káva v limitované edici SELECTION VINTAGE 2014

main-qimg-bbb237de9a401535f89022e32619a490

NESPRESSO PŘEDSTAVUJE SVOU PRVNÍ KÁVU UTVÁŘENOU ČASEM

Limitovaná edice SELECTION VINTAGE 2014 nabízí nové rozměry chuti, které vznikaly tři roky. 

V prodeji po omezenou dobu od 16. ledna 2017.

 

Nespresso ve své nejnovější limitované edici SELECTION VINTAGE 2014 poprvé nabízí znalcům kávy možnost ochutnat vyzrálou kávu. Stejně jako kvalitní sýry a masa, i káva může projít odborně řízeným procesem zrání, aby mohla dát vzniknout nápoji, který je chuťově bohatý a přitom jemný a lahodně sametový.

Vyzrálá káva je výjimečná a vyhledávaná káva, která prošla několikaletým procesem zrání, během nějž se v ní rozvinula zcela nová aromata. SELECTION VINTAGE 2014 je Arabica, která byla sklizena ve vysoko položených kolumbijských horách před třemi lety a pečlivě ošetřena tak, aby se v ní rozvinula komplexní chuť, která je elegantně dřevitá, jemně ovocná a hladce sametová.

Tradice zrání kávy se poprvé objevuje v 18. století, kdy káva z Indonésie cestovala do Evropy lodí řadu měsíců. V podpalubí dřevěných lodí byla kávová zrnka vystavena vlhkému mořskému vzduchu a slané vodě, díky čemuž zvolna nabobtnávala. Potom je vysušilo slunce, které konečnou chuť kávy ještě pozměnilo. Jindy zase byla káva skladována v Indonésii, zatímco čekala na příští loď do Evropy. Během skladování často kolísala teplota i množství světla, kterému byla zrna vystavena. Každá taková změna ovlivnila fyzickou strukturu kávových zrn a s ní i to, jak potom reagovala na pražení a jak rozvíjela svůj aromatický potenciál.

Káva SELECTION VINTAGE 2014 je ale jiná: její zrání probíhalo zcela novou metodou vytvořenou odborníky Nespresso, kteří chtěli využít výhod tohoto procesu, ale v přísně kontrolovaných podmínkách. To znamenalo nutnost regulovat čas, přítomnost kyslíku, vlhkost vzduchu, přítomnost světla a atmosférický tlak. Pro pytle s kávou byl vyvinut také systém pravidelného otáčení, aby celý proces probíhal ideálním způsobem. Díky tomuto pečlivému procesu zrání čerstvě sklizených zelených zrnek Arabicy z úbočí kolumbijských hor vznikla edice SELECTION VINTAGE 2014.

Karsten Ranitzsch, ředitel pro kávu společnosti Nespresso, vysvětluje: „SELECTION VINTAGE 2014 pro nás byla příležitost představit zcela novou chuť s jedinečnými vlastnostmi. Vzali jsme proto koncept, který je u potravin a nápojů dobře zavedený, a uplatnili ho na kávu. Aby mohla káva zrát, je nutné začít se zrnky výjimečné kvality, které skladujeme ve velmi specifických a pečlivě regulovaných podmínkách. Každá sebenepatrnější změna vlhkosti, teploty, času, atmosférického tlaku, světla nebo množství kyslíku ve vzduchu by ovlivnila konečnou chuť kávy. Tento důkladně připravený proces dal vzniknout kávě s jedinečným chuťovým profilem.“

Na oslavu vzniku této výjimečné kávy SELECTION VINTAGE 2014 bude do prodeje uvedena sada dvou sklenic Reveal Espresso Intense ve speciálních dárkových baleních za 850 Kč. Na výrobě těchto úchvatných křišťálových sklenic spolupracovali chuťoví odborníci Nespresso s mistry skláři ze společnosti Riedel. Sklenice se pyšní pečlivě navrženými proporcemi, které umožňují kávě rozvinout své vyvážené aroma a zajišťují její hladkost a maximální smyslnost pro skutečně výjimečný zážitek.

Premium foto_Selection Vintage 2014 ACCESSORIESFOODANDTABLEWARE_TABLEWARE_ORIGINALLINE_CUPSANDMUGS_ACCESSORIES-REVEALESPRESSOSELECTIONVINTAGE-2016-REFLECTION_24112016095644608 COFFEECAPSULES_ORIGINALLINE_ORIGINALLINETEMPORARY_LIMITEDEDITION_ORIGINALLINE-SELECTIONVINTAGE2014-SLEEVE-2016–EDITIONLIMITÉE-REFLECTION_30112016173907076 COFFEECAPSULES_ORIGINALLINE_ORIGINALLINETEMPORARY_ORIGINALLINE-CAPSULE-TEMPORARY-LIMITEDEDITION-VINTAGE-2014-SIDEVIEW-REFLECTION_26082016093453668

CHUŤOVÝ PROFIL SELECTION VINTAGE 2014

Nespresso SELECTION VINTAGE 2014 si díky pečlivě řízenému tříletému procesu zrání vyvinula elegantní chuť, v níž se jemně ovocné a dřevité tóny objevují v mimořádně jemné struktuře nabízející lahodný a jedinečný požitek z kávy.

Intenzita: 7

Objem nápoje: Espresso (40 ml). Nejlépe chutná černá

Cena za 10 kapslí: 138 Kč

SELECTION VINTAGE 2014 bude k dostání od 16. ledna 2017 po omezenou dobu v buticích Nespresso, prostřednictvím Nespresso Clubu a online na adrese www.nespresso.com po dobu zhruba 10 týdnů nebo do vyprodání zásob.

 

Podobné články