07 Úno

Německé boxspringové postele

Firma WIMEX funguje jako dceřiná firma jednoho z největších výrobců ložnic v Evropě, firmy WIEMANN již od roku 1990.

WIMEX je nyní znám jako dodavatel kvalitního ložnicového nábytku a dětského nábytku, a stal se jedním z lídrů v tomto odvětví na německém trhu s nábytkem.

WIMEX je rovněž významným dodavatelem nábytku do samoobslužných velkoprodejen s nábytkem, diskontních  prodejen, odvětví flat-pack nábytku, zásilkových služeb, hobby marketů a dalších prodejců.

Všechny produkty WIMEX jsou vyráběny vlastními výrobními závody v Německu a mohou se tak pyšnit označením “made in Germany”. State-of-the-art výrobní technologie umožňuje firmě WIMEX, aby splňovala nejvyšší standardy kvality výroby nábytku, což zajišťuje dokonalou funkčnost a testovanou spolehlivost.

Produkty WIMEX se dodávají do více než 50 zemí po celém světě.

Boxspringové postele

Mimo tradiční ložnice nabízí firma WIMEX kvalitní německé boxspringové postele.

Systém boxspring

Mnoho výrobců a zejména prodejců prezentuje řadu postelí pod názvem boxpringové postele, i když se o boxspring velmi často nejedná. Co je tedy boxspring? Boxspring se skládá ze 3 částí.

První nejspodnější vrstva, nazývaná jako spodní box, se většinou skládá z bonnelových pružin. Tato vrstva bývá umístěna na tvrdém dřevěném podkladu aby pružinám kladla dostatečný odpor.

Druhá vrstva boxspringu tvoří matrace. U této matrace jsou uvnitř také umístěny bonnelové pružiny, či v případě kvalitnějších matrací pak taštičkové pružiny (jedná se o pružiny, které jsou každá samostatně uložena v textilní taštičce a reagují tedy na tlak samostatně).

Vrchní vrstvu pak může tvořit (ale nemusí) takzvaný topper. Tento topper je tvořen různými pěnami a představuje pěnovou matraci u klasických postelí, jen je podstatně tenčí (u boxspringových postelí WIMEX je to 4 cm).

Kvalitu a zároveň cenu u boxspringových postelí určuje pak hustota použitých pružin ve spodním boxu a matraci, případně kvalita a druh použité pěny v topperu. Proto se na první pohled podobné postele mohou pohybovat v cenách od 15 tisíc až po 100 tisíc a výše. Pokud však prodejce nazývá postel boxspring, měla by mít všechny tyto tři součásti.

Firma WIMEX nabízí kvalitní boxspringové postele německé výroby v nejnižší cenové hladině při zachování výše uvedených kvalit boxspringů. Ve spodním boxu používá bonnelové pružiny, v matraci, která je zároveň nejdůležitější částí boxpsringu, používá buď opět bonnelové pružiny či sedmizónové taštičkové pružiny. Jako topper nabízí pouze elastickou studenou pěnu či viskózní paměťovou pěnu.

web: http://www.wimex-online.com/en/products/boxspring.html

kontakt: Ing. Jiří Kaláb

tel.: +420 737 509 138

E-mail: kalabj@sedea.cz

 

Podobné články