17 Úno

Nibe split: komplexní, ekologické a energeticky šetrné topné systémy

Nové kombinace nibe split: komplexní, ekologické a energeticky šetrné topné systémy

Společnost NIBE Energy Systems CZ, výhradní dodavatel kvalitních švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko, rozšířila své produktové portfolio o dvě nové systémové kombinace NIBE SPLIT. Tyto vysoce efektivní sestavy, které doplňuje vnitřní modul HK 200S, nebo HBS 05, dosahují energetické třídy až A+++. Tvoří tak kompletní systémy pro ekologické a úsporné vytápění, chlazení a ohřev vody. Zájemci se s nimi mohli poprvé seznámit na prestižních únorových veletrzích Moderní vytápění Praha a Aquatherm Nitra.

Kombinace NIBE SPLIT pracují na principu tepelného čerpadla systému vzduch-voda. Skládají se z venkovní a vnitřní jednotky, případně dalších přídavných zařízení, a tvoří tak energeticky úsporný a ekologický topný systém. Jejich instalace je velmi snadná a použité materiály a technologie přispívají k zajištění vysokého výkonu a dlouhé životnosti i při nepříznivých klimatických podmínkách. „Vývoj jednotlivých komponent probíhal ve velmi náročném skandinávském podnebí, ve kterém klesají teploty hluboko pod bod mrazu. Naopak v létě mohou vzrůst o několik desítek stupňů Celsia. Kombinace NIBE SPLIT proto dosahují optimálního výkonu po celý rok i při velkých teplotních výkyvech. Slouží tak k vysoce efektivnímu vytápění a chlazení celé domácnosti. Bojler, který je v nich integrovaný, navíc zajišťuje dostatečnou dodávku teplé vody,” vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE, a dodává: „Na stejném principu jsou založené rovněž dvě nové sestavy NIBE SPLIT, které jsme v únoru uvedli na trh. Ty se kromě venkovní jednotky skládají z jednoho z vnitřních modulů – HK 200S nebo HBS 05 – a dalších prvků.”

Systémová kombinace NIBE SPLIT s výměníkem HBS 05 a energetickou třídou A+++

Kompletní topný systém NIBE SPLIT HBS 05 se skládá z venkovní jednotky AMS 10, která může být připojená k libovolné vnitřní systémové jednotce VVM a regulátoru SMO. Nedílnou součástí celé sestavy je vnitřní modul HBS 05, který slouží jako tepelný výměník k předání energie mezi chladivem v potrubí a kapalinou topné soustavy. „Sestava AMS 10 a modul HBS 05 tak připomínají monoblokové čerpadlo vzduch-voda. Lze je napojit na jakoukoli vnitřní jednotku VVM a regulátor SMO, čímž vznikne komplexní topný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody,” konstatuje Jiří Sedláček. Pokud je sestava řízená regulátorem SMO 40, je možné vytvořit kaskádový systém až s 8 tepelnými čerpadly.

 

 O společnosti Družstevní závody Dražice a skupině NIBE

Družstevní závody Dražice, člen skupiny NIBE, jsou největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Jejich historie se píše již od roku 1900. Provozují výrobní závody s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.

V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB se sídlem v Markarydu. Jednou z jejích tří divizí je NIBE Energy Systems, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je právě společnost Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o., divize NIBE Energy Systems CZ. Do jejich sortimentu patří tepelná čerpadla systému země-voda (voda-voda), vzduch-voda, ventilační tepelná čerpadla a rekuperační jednotky. Aktuálně jsou tepelná čerpadla značky NIBE nejprodávanější na českém trhu.

  

 

 

 

Podobné články