28 Úno

Dnešní stavba roubenky aneb staré časy s moderní technologií

Spousta lidí se dnes vrací k odkazu našich předků a to je bydlení v domě z ryze přírodního a obnovitelného zdroje, kterým je dřevo.

Naši předkové moc dobře věděli, že dřevo je pevný, ale zároveň lehký prodyšný materiál, který skvěle izoluje
a dá se výborně vytopit. A to je důvod proč se stále více lidí dnešní doby vrací k roubenkám.

Nejen tradice, pohodlí, ale především moderní technologie použité v rámci stavby roubenek vytváří dokonalý komfort i pro náročného klienta.

Roubenky Roubal je přední dodavatel klasických dřevostaveb v Krkonoších  a zároveň se  specializuje na realizaci staveb po celé České republice  ať už roubenek, poloroubenek, roubených staveb, roubených domů, dřevostaveb a hrázděných staveb v klasickém retro stylu.

Firma Roubal vytváří a projektuje poloroubené stavby různých tvarů a základen např. tvaru l, t, u, a jiné. S rozměrem základny 7×10 m až 8,5 x 15 m a větší. T

Než se rozhodnete pro tento druh stavby firma Roubal vám poskytne , ty nejlepší informace  a detailně představí svou práci díky ukázkovým dnům, přímo ve vystavěných roubenkách v Krkonoších, kde můžete nasát atmosféru, projít možnosti jednotlivých interiérů a  dozvědět  se více o tom, jakým způsobem tým 70 pracovníků pracuje při stavbě nové roubenky.

V současné době vám může firma Roubal nabídnout k prohlídce komplex 4 až 10 roubenek v Krkonoších, které jsou různě barevně a detailně zpracovány.

Díky ukázkové firemní roubence, můžete shlédnout tradiční i netradiční řešení interiérů.

Cenová kalkulace roubenky je vytvářena na míru pro každého klienta zvlášť v závislosti na jeho individuálních požadavcích.

Klient se může rozhodnou mezi tzv. hrubou stavbou, která obsahuje:

  • Projektovou dokumentace a veškeré inženýrské práce, včetně vyřízení stavebního povolení.
  • Kompletní stavbu bez oken, dveří, štítů, nátěrů, omítek, dlažeb, rozvodů topení, vody, elektřiny a bez dokončovacích prací.
  • Dokončovací práce v závislosti na přání klienta.

Nebo lze domluvit výstavbu tzv. na klič , což znamená kompletní stavbu roubenky,  včetně návrhu interiéru. Firma Roubal pro Vás zařídí  i stavební povolení a poradí i s výběrem vhodného pozemku.  Případně ověří, zda na Vámi vybraném pozemku bude možné roubenku postavit při dodržení platné legislativy.

Dnes ještě nahlédneme do jednotlivých etap stavby, ale už v příštím čísle se můžete těšit na odlišnosti v použitých materiálech při stavbě starých roubených staveních z dob našich praprababiček a dnešních moderních a přesto tradičních Roubenek.

Stavba probíhá ve čtyřech etapách:

  1. zajištění stavebního povolení cca 3 – 4 měsíce
  2. terénní práce, betonová deska, hrubá stavba. Cca 1 – 3týdny(Druhou etapu nejlépe provést na podzim, aby stavba přemrzla.)
  3. veškeré dokončovací práce až po předání na klíč cca 3měsíce
  4. terénní úpravy kolem domu individuálně

Aktuálně si můžete vybrat ze 70 různých typů projektů.

Kompletní stavby Roubal s.r.o.

543 44 Černý Důl 269

Tel: 732 864 240

E-mail: martin.roubal@stavbyroubal.cz

www.roubenkyroubal.cz

Podobné články