03 Bře

Akustika v kanceláři

Při návrhu kanceláří je potřeba pracovat také s akustikou. To platí zejména pro větší kanceláře a pracoviště typu open space. V akusticky neupravené kanceláři vnímáme veškeré hlasy, hluk a šum na pozadí.  Nadměrný hluk v kanceláři snižuje schopnost soustředění a zvyšuje únavu.

Otevřené kancelářské prostory usnadňují komunikaci a podporují týmovou spolupráci. Na druhou stranu mohou způsobovat nadměrný hluk na pracovišti. Hluk v kanceláři se dá řešit akustickými prvky, jako jsou akustické panely, paravány, boxy, ale i koberec a další doplňky, které hluk pohlcují.

Úprava zvukového prostředí v kanceláři má za úkol nejen snížit hluk, ale také zajistit optimální akustické prostředí pro různé situace jako je telefonování, schůzka s klienty, týmová práce s kolegy, samostatná práce vyžadující velké soustředění.

Akustika kancelářského prostoru má také vliv na srozumitelnost mluveného slova. Zasedací místnost, kde se pořádají důležitá jednání, musí mít také dobrou akustiku, aby bylo všem účastníkům jednání dobře rozumět.

Špatná akustika se může velmi projevit i při telefonátech a videohovorech, zvláště pokud jsou vedeny v cizím jazyce. Zvukový komfort prostředí je velmi důležitý.

V TOP OFFICE s akustikou pracujeme od samého počátku návrhu kanceláře. Pro rychlé pohlcení hluku a zamezení jeho odrážení a vzniku ozvěn využíváme tyto prvky:

  • akustické panely
  • akustické paravány
  • akustické boxy

Akustické panely

Akustické panely jsou systémovým řešením pro snížení hluku v open space kancelářích. Kromě schopnosti absorpce zvuku, panely také vhodně rozdělí prostor a doplní váš interiér. Panely mohou být závěsné, nástěnné nebo v podobě akustických příček.

Akustické paravány

Akustické paravány jsou řešením na bezprostřední hluk na každém jednotlivém pracovišti. Paravány se připevňují ke kancelářským stolům nebo jsou samostatně stojící. Paravány jsou opatřené čalouněním v mnoha barevných variantách.

Akustické boxy

Akustické boxy vytváří uprostřed rušného open space oázu klidu pro jednání, telefonní hovory nebo porady malého týmu. Mohou také posloužit pro malé call centrum nebo jako pracoviště pro pozice vyžadující pro práci klid a soukromí.

Pokud vás trápí nadměrný hluk na pracovišti, nebo špatná akustika, kontaktujte nás. Zlepšení akustiky pracovního prostředí zajistí vyšší efektivitu práce a větší spokojenost vašich zaměstnanců.

Již 24 let jsme Vašimi partnery pro vytváření moderních kanceláří… www.top-office.cz

 

Podobné články