05 Bře

Malebný lázeňský resort nedaleko Prahy

Každý z nás občas potřebujeme tzv. „dobít baterky“. Někdo volí únik do zahraničí, aby se úplně oprostil od veškerého dění v této zemi, někdo naopak rád poznává naši krásnou vlast a její úžasné prostředí a architekturu. Ovšem když se tyto dvě věci skloubí v jednom a ještě se k tomu přidá i možnost léčby těla, pak nastává ten skutečný fyzický i duševní relax.

Toto vše nabízí Slatinné Lázně Mšené, které byly založeny již v roce 1796 a úspěšně léčí již více než 220 let zejména nemoci pohybového aparátu. Dnes jsou však tyto lázně stále více vyhledávány klienty pro širokou nabídku relaxačních a wellness pobytů.

Na své si zde přijdou i milovníci architektury

Najdeme zde totiž chráněnou kulturní památku – secesní Pavillon Dvorana (z roku 1905), který je doslova architektonickým skvostem. Je dílem českého architekta Jana Letzela, proslulého více ve světě než doma. Jeho nejznámějším dílem je Průmyslový palác v Hirošimě. Ti, kteří mají rádi i církevní památky, jistě zavítají do kaple Salve. Ta se v loňském roce při oslavách 220. lázeňské sezóny stala díky požehnání Jeho Eminence Dominiku kardinálu Dukovi dalším krásný klidným místem v těchto lázních.

Krátce z historie lázní

Prameny podzemních vod v blízkosti Mšeného jsou známy odedávna. V polovině 18. století byla voda vyvěrající v blízkosti myslivny u panské bažantnice užívána myslivci a dovážel ji i budyňský lékař MUDr. Bayer k léčení svých pacientů. V roce 1790 přijel na inspekci ředitel panských majetků rodu Kinských na Zlonicích František Pavikovský, který trpěl žaludečními nevolnostmi. Když se napil mšenské vody, tak se mu ulevilo a tím byl dán podnět k založení zdejších lázní. Proslavený lékař a mineralog MUDr. František Ambrož Reuss následně také potvrdil znamenitý obsah minerálních látek v mšenské vodě.

Tradiční i novodobá lázeňská léčba

To bylo trochu duševního relaxu, ale když Vám půjde o to, zregenerovat si i tělo, tak jste ve Statinných Lázních Mšené na správném místě.

Dnes tento výjimečný lázeňský resort nacházející se nedaleko Prahy nabízí svým klientům léčebné a relaxační pobyty na víkend i týden. Můžete si zde odpočinout od každodenního shonu, načerpat energii a vybrat si z více než 100 druhů příjemných masáží, koupelí, zábalů a dalších procedur. Lázně Mšené jsou oblíbené nejen pro svou polohu 45 km od Prahy, širokou nabídku služeb a historický ráz, ale především pro osobní přístup pracovníků, rodinnou atmosféru a genius loci této oázy klidu a pohody.

Co myslíte? Stojí to za to se zde nechat hýčkat?

 

Firma Lázně Mšené, a.s.
Adresa Lázeňská 62, 411 19  Mšené-lázně
Telefon + 420 416 866 007, 009
Email lazne@msene.cz
WWW www.msene.cz

 

 

Podobné články