06 Bře

Suché klima ničí zdraví. Pomůže zvlhčovač vzduchu.

Domov je místo, kde spolu s prací/školou trávíme nejvíce času. Proto je zde velmi důležité kontrolovat stav vzduchu. Zatímco pokojovou teplotu řeší doma téměř každý, na vlhkost se často zapomíná.

Typické problémy spojené s vlhkostí vzduchu

Podle odborníků se ideální hodnota vlhkosti v obytných prostorách pohybuje mezi 40-60 %.  V mnoha případech se však stává, že hodnoty jsou mimo tento rozsah. Například u novostaveb bývá vlhkost mnohem vyšší, což je způsobeno tím, že po jejich dokončení ještě rok či dva trvá, než zcela vyschnou vnitřní omítky. Opačným a častějším problémem je stav, kdy je vlhkost vzduchu příliš nízká. Taková situace většinou nastává v místech, která jsou vytápěna centrálně.

Při nízké vlhkosti vzduchu lidé trpí mnoha obtížemi. Suchým ovzduším je snižována přirozená obranyschopnost organismu, dochází k přetěžování imunitního systému a následně k podráždění sliznic. Důsledkem jsou další potíže, jako je kašel, škrábání v krku, záněty dutin či ucpaný nos.

Dobrou zprávou je, že všechny tyto zdravotní problémy můžete snadno odstranit zvýšením vlhkosti na ideální úroveň pomocí zvlhčovače vzduchu.

Jak vybrat správný zvlhčovač vzduchu

STUDENÝ ODPAR

Tento způsob vychází z přirozeného principu vypařování vody v přírodě. Papírový filtr nasákne vodu a ventilátor tuto vlhkost rozhání do místnosti. Na rozdíl od jiných principů je u tohoto způsobu zvlhčování vystupující pára okem neviditelná. Typickým zástupcem tohoto principu je výkonný zvlhčovač Stadler Form Oskar, který disponuje hydrostatem a antibakteriálními filtry.

ULTRAZVUK

Vibrující membrána (piezo) díky ultrazvukové technologie rozkládá vodu na malé kapičky. Ty jsou následně pomocí ventilátoru rozptylovány do ovzduší, kde se odpařují. Viditelná pára je studená a zdraví neškodná. Ultrazvukové přístroje mají nízkou spotřebu elektrické energie a dostatečný výkon.

Zvlhčovač Stadler Form EVA s externím čidlem vlhkosti patří k tomu nejlepšímu z kategorie.

TEPELNÝ ODPAR

Voda se uvnitř přístroje ohřívá na vysokou teplotu. Přitom dochází k vytvoření vodní páry bez bakteriálních zárodků, které jsou vysokou teplotou zničeny.

Designový zvlhčovač Fred od značky Stadler Form je ideálním pomocníkem pro alergiky.

PRANÍ VZDUCHU

Tzv. “pračky vzduchu” jsou kombinací čističky a zvlhčovače vzduchu pracujícím na podobném principu jako je studený odpar. Voda ulpívá na povrchu speciálních odpařovacích disků, přes které fouká ventilátor suchý vzduch. Nezanedbatelnou výhodou těchto přístrojů je i fakt, že čistí ovzduší od nebezpečných částic ve vzduchu. .

Pračka vzduchu Stadler Form ROBERT patří k nejvýkonnějším přístrojům na trhu.

Navštivte nás na mezinárodním veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX, který se koná v termínu 26. – 29. dubna 2017 v Brně – pavilon F.

 

Firma Distributor značky Stadler Form – Bibetus s.r.o.
Adresa Loosova 262/1, 638 00  Brno
Telefon + 420  544 214 627
Email info@stadlerform.cz
WWW www.stadlerform.cz
Facebook:  https://www.facebook.com/stadlerformcz/

 

 

 

 

  

 

Podobné články