10 Bře

Obývací stěny “Made in Germany”

Firma GWINNER WOHNDESIGN GmbH je tradiční německý výrobce nábytku již více než 85 let.

Firma se zabývá výrobou obývacích stěn, v posledních letech v souladu s bytovými trendy propojení prostoru  kuchyně,  jídelny a obývacího pokoje do jednoho obytného celku věnuje velkou pozornost vývoji a designu jídelních stolů,  židlí a doplňkového nábytku do jídelen. Koncept propojení tohoto spojeného bytového prostoru se stává konkurenční výhodou a velmi dobrým prodejním argumentem i pro zákazníky na českém trhu, protože celý propojený prostor je  vybaven nábytkem ve stejném odstínu a designu.

Společnost vyrábí výhradně v jihozápadní části Německa, městečku Pfalzgrafenweiler. Pro své exportní aktivity proto oprávněně používá značku „Made in Germany“ jako záruku tradiční vysoké kvality a německé preciznosti.  Největším trhem pro odbyt výrobků firmy Gwinner je Německo. V posledních letech se však obchodní vedení firmy vedení stále více zaměřuje na expanzi na zahraniční trhy. Lze to velmi dobře vidět i na měnící se nabídce – vývoji stále většího poddílu moderních obývacích stěn a na úkor stěn konzervativnějších určených pro domácí trh. Díky tomuto trendu je Gwinner úspěšný i na českém a slovenském trhu, kde eviduje nárůst obratu meziročně o desítky procent.

Gwinner k výrobě používá širokou škálu matných laků v kombinaci s přírodními dýhami, které si firma sama zpracovává, aby zůstala zachována kvalita požadovaná kvalita. Samozřejmě že alternativní kombinací je masivní materiál, a to zejména dub a ořech.

Firma prošla před 5 lety kompletní modernizací a robotizací. Dnešní produkci obstarává pouze 180 zaměstnanců z původních více než 400.

Nabídka produktů není příliš široká, čítá něco kolem 15 modelů. V jejich rámci však je nabízena velmi vysoká variabilita. Zákazníkovi se nabízí   možnost desítek různých kombinací a individuálních řešení. Výhodu je i zaměnitelnost některých prvků mezi jednotlivými produktovými modely.

Všechny nábytkové elementy jsou dodávány ve smontovaném stavu, aby byla zaručena 100% kvalita a minimalizovala se případná poškození. Samozřejmostí je i důraz na profesionální a kvalitní  prodejní a poprodejní  servis.

Gwinner nabízí pro bytové architekty své produkty zpracované v knihovnách pro tvorbu návrhů interiérů v plánovacím softwaru FURNPLAN.

 

Firma Sedea, s.r.o. – výhradní dovozce a distributor
Kontakt – jméno: Ing. Jiří Kaláb
Telefon + 420 737 509 138
Email kalabj@sedea.cz
WWW www.gwinner.cz

 

 

Podobné články