23 Bře

Privátní garážová vrata

Na trhu stavebních prvků patří dnes vrata, dveře, zárubně a pohony ke jménu Hörmann; neboť v tomto oboru je skupina Hörmann vedoucím výrobcem v Evropě.

Bylo toho dosaženo neustálým růstem rodinného podniku trvajícím několik desetiletí, ve znamení inovací, záruky kvality a blízkosti k zákazníkovi.

 

Paleta výrobků důsledně rozšiřována. Dnes zahrnuje vedle známých klasických výrobků také rolovací, skládací, protipožární a rychloběžná vrata, pohony vrat a řídicí jednotky, a dále systémy překládky, protipožární a protikouřové uzávěry, domovní a vnitřní dveře, přístřešky a zárubně.

Dnes se zaměříme na privátní garážová vrata. Aby pohony vrat a bran sloužily tak, jak mají, je vhodné dodržovat určité zásady, jež jejich život prodlouží.

Proto i tzv. bezúdržbová vrata a pohony by bylo dobré jednou za rok nechat zkontrolovat vyškoleným a kvalifikovaným technikem. Ten je ošetří a v případě závady opraví. Jinak je jejich údržba je velmi jednoduchá, na malé znečištění vám postačí studená voda. Pokud bude vratové křídlo špinavé více, pak sáhněte po neutrálním čisticím prostředku (ph 7) a teplé vodě. Vhodný je k tomu například obyčejný saponát na mytí nádobí. Z údržby nevynechávejte ani vnitřní gumová těsnění na zárubních. Těm škodí i jemný prach a ten je potřeba zkontrolovat alespoň jednou za 3 měsíce.

Pozornost věnujte také vodicím kolejnicím. U nich si vystačíte se suchým hadrem, kterým vytřete veškerý prach a špínu. Vyhněte se však mazadlům, díky nimž by se do kolejnic více chytal prach a provoz by byl hlučnější.

Jste-li majiteli těchto vrat, a nebo se rozhodujete, více informací naleznete na www.hormann.cz.

Pro architekty, kteří svým klientům navrhují domy vč. garáží, pak máme k dispozici Program pro architekty Hörmann, kde můžete rychle a pohodlně, jen pomocí několika klinutí myší, získávat jednotlivé popisové texty a používat výkresy výrobků Hörmann. Texty lze volitelně exportovat ve formátu GAEB, OpenOffice nebo Microsoft Word.

Garážová vrata RenoMatic light – praktická snadno udržovatelná vrata s výbornými izolačními vlastnostmi.

Garážová vrata RenoMatic – dnes již často garáž pro jedno auto nestačí. Na trhu jsou proto sekční vrata RenoMatic i v provedení pro dvojgaráž.

Garážová vrata RenoMatic – sekční vrata, která spolehlivě zabezpečí i takovou garáž, která není přímo součástí domu.

 

Firma Hörmann Česká republika s.r.o.
Vrata • Dveře • Zárubně • Pohony
Adresa Středokluky 315, 252 68 Středokluky
Telefon +420 233 085 770
Email info@hormann.cz
WWW www.hormann.cz

 

 

 

 

Podobné články