26 Bře

DEJTE KAPSLÍM “NESPRESSO” DRUHOU ŠANCI NA ŽIVOT

PROGRAM SECOND LIFE ANEB NEKONEČNÝ ŽIVOT HLINÍKU 

Nespresso bylo první společností, jež na trh uvedla porcovanou kávu v aluminiových obalech, které chrání její chuť a aroma a zajišťují tak, že každý okamžik strávený nad šálkem bude zkrátka nezapomenutelný. Značka v kapslích uchovává tu nejkvalitnější dostupnou kávu pouze Grand Cru kvality, pečlivě vybranou přímo od farmářů, většinou ručně sbíranou a následně kvalitně zpracovanou a čerstvě namletou. Ambicí značky je stát se synonymem pro dokonalý zážitek z kávy. Znamená to však i nekompromisní závazky směřující k dokonalosti ve všem, co značka realizuje. Podniká významné kroky pro zlepšení trvalé udržitelnosti životního prostředí a zlepšení životních podmínek pěstitelů kávy. Díky Nespresso si může každý nejen vychutnat kvalitní Grand Cru kávu, ale také se zapojit do programu na podporu životního prostředí. Každý má možnost podílet se na dalším využití aluminiových kapslí.

Projektem deklarujícím druhý život hliníku je lokální projekt připravený ve spolupráci s výrobcem jízdních kol Festka. Nespresso a Festka představují designové jízdní kolo vyrobené právě z lokálně použitých kávových kapslí.

Jedinečný model dráhového kola „Festka Limited Edition for Nespresso“ je založen na propojení trubek z recyklovaného hliníku a karbonových trubek. Spojení karbonu a vyleštěného hliníku působí velmi luxusním dojmem a dává kolu netradiční vzhled. Podoba dráhového kola je jedinečný objekt, který nabízí zajímavé možnosti aplikace designu. U tohoto funkčního modelu bylo použito až 21 barev, které vycházejí z barevnosti a tvaru kapslí Nespresso.

Navrhnout a sestavit kolo z recyklovaného hliníku byla pro nás velkou výzvou a dobrodružstvím. Myšlenka recyklace je nám blízká a proto nás tento projet od začátku velmi zaujal. Nespresso je známé svým citem pro design, ekologii a kvalitu, a spolupracovat s významnou značku je pro nás ctí,” říká Michael Moureček, spoluzakladatel společnosti Festka.

A dodává: “Hliník je stále dominantním materiálem, ze kterého se vyrábějí rámy a komponenty na jízdní kola. Při jejich výrobě vzniká hliníkový odpad, který se recykluje a smíchá s dalším hliníkovým odpadem a znovu se vrací upraven do výroby. Vznikají především dodávky polotovarů pro velký průmysl a bylo náročné se do zavedeného systému dostat s jednorázovou záležitostí a ještě s dodávkou vlastního recyklovaného hliníku.”

Kolo „Festka Limited Edition for Nespresso“ vznikalo několik měsíců a na jeho výrobu bylo použito přibližně 995 kapslí Nespresso.

Kolo „Festka Limited Edition for Nespresso“ bude součástí charitativního večera (18. března 2017) v průběhu březnové akce Mercedez-Benz Prague Fashion Week, přičemž výtěžek z dražby poputuje na podporu Nadace Terezy Maxové.

„Kvalita kávy, kterou nabízíme našim zákazníkům je pro nás důležitá. Abychom byli schopni garantovat nejvyšší kvalitu kávy a zachování čerstvosti, používáme pro balení hliníkové kapsle, které splňují nejpřísnější kritéria. Hliník je běžný obalový materiál používaný v potravinářském průmyslu zajišťující plnou kvalitu a je 100 % recyklovatelný. Je však zcela klíčové získat zpět obaly k recyklaci. Naše cíle jsou vysoké, nedokážeme jich však dosáhnout bez spolupráce a zapojení členů Clubu Nespresso,“ komentuje Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

A pokračuje: „Vytvořili jsme síť sběrných míst, kde je možné použité kapsle odevzdat, a zároveň má každý člen Clubu možnost předat použité kapsle přímo dopravci při doručení zásilky objednané z našeho e-shopu. Každý člen Clubu od nás získává zdarma recyklační pytel. Následné rozhodnutí recyklovat je již na zákaznících a jejich zodpovědnosti. 

Cílem společnosti Nespresso je rozšířit povědomí o možnosti recyklace hliníkových kapslí, čehož se snaží dosáhnout různými způsoby. Značka recykluje hliník v České republice již od roku 2014, kdy byl spuštěn recyklační program ve spolupráci s lokálním partnerem. Na rok 2017 si značka přichystala jedinečné projekty, kterými chce ještě více podpořit recyklaci a vyzdvihnout smysl opakovaného zpracovávání materiálů.

 

Podobné články