27 Bře

Nepřeberná nabídka dekorací nápojového skla

Crystalex je největší český výrobce nápojového skla, který v posledních letech zaznamenal výrazné rozšíření stávajícího sortimentu hladké automatiky, jako je například Viola, Kate, Giselle, Rebecca, Grandioso, Attimo, aj.

Crystalex nabízí širokou paletu dekorací: malování, obtisky, sítotisk, stříkání, diaryt nebo pantograph,  které prodává pod svou značkou “Bohemia Crystal„ a “Bohemia Glass”. Před 5 lety jsme začali s dekoračními projekty, které za tu dobu zaznamenaly mimořádný úspěch. Jedná se o vybrané dekory nabízené vždy ve speciálních atraktivních ofsetových obalech.

 PANTOGRAPH

V Karolince, našem druhém závodě (hlavní závod je v Novém Boru), který se nachází na Moravě, se vyrábí dekory technikou zvanou Pantograph, která tvoří zhruba polovinu všech dekorací, které se v rámci Crystalexu v současné době vyrábějí. Tato nesmírně náročná technika má ve zdejším závodě více než stopadesátiletou tradici.

Tvorba dekorů je prováděna v několika fázích. Nejprve se na výrobek nanese vosk, do kterého se precizně vyryje dekor dle výkresové dokumentace. Poté je kalíšek ponořen do leptací lázně, kde se reakcí se sklovinou dekor vyleptá do skloviny. Výrobek je pak omyt a vyčištěn. Ve skle pak zůstává jemný dekor, který lze následně obohatit zlatem či platinou, popřípadě stříkáním širokou škálou barevných odstínů.

Technika pantograph patří mezi nejpopulárnější i mezi našimi zákazníky na všech trzích, kam výrobky se značkou Bohemia Crystal dodáváme. Jsou zde dekory, které se vyrábějí již několik desítek let, ale také dekory připravované dle aktuálních světových trendů. Většina dekorů pochází z vlastního designového oddělení Crystalexu a aplikují se na širokou škálu souborů vyráběných v závodě Nový Bor.

 

  • Royal jsou vybrané nejúspěšnější pantograph dekory na souboru Angela, který už 18let patří mezi top sellery.
  • Floral je pantograph dekor v 6 různých barvách na kalíšcích Elisabeth.
  • Exclusive – historicky nejprodávanější sklenička Claudia v s tradičním veleúspěšným dekorem panta.

STŘÍKÁNÍ

V posledních letech zaznamenala tato technologie vysoký nárůst. Může být použita strojní i ruční technika. Technologie stříkání nabízí bohatý výběr odstínů i typů barev, ať se již jedná o barvy krycí, transparentní, lesklé, matové či moderní metalické. Stříkat se mohou různé tvary i části výrobku – nohy, kalichy, dna, aj.

MALOVÁNÍ

Sklo je ručně zdobeno různými druhy barev, případně zlatem či platinou. Touto technikou vznikají ráfky, pásky, spirály, květinové a ornamentální a další vzory.

  • Gondola Pod pojmem gondola si hned představíme tradiční, turisty velmi oblíbené, dlouhé loďky, které brázdí kanály historického města Benátky v Itálii. V našem případě se však nejedná o toto známé plavidlo, ale o sortiment váz a mís s vlněnými okraji, právě připomínající výše zmíněný dopravní prostředek. Toto zvlnění přidává dynamičnost a ve spojení s různorodými barvami tak vzniká ideální dekorace pro interiér každé domácnosti.
  • Crazy kolekce (390ml) vhodná na whisky a nealkoholické nápoje byla doplněna o varianty mini (60ml) i o moderní neonové barvy, které můžete použít na likéry a destiláty. Crazy skleničky jsou vhodné i jako dárek.
  • Neon V současné době je velmi moderní a trendy používání výrazných, v některých případech až křiklavých barev. Jedním oblíbeným typem barev jsou i tzv. barvy neonové. Spojení těchto barev a pečlivě vybraných kalíšů a odlivek dalo vzniknout dekoračnímu projektu neON. Tento projekt je charakterizován použitím 4 odstínů neonových barev s možností ledového efektu. Jejich úžasné kombinace přitáhnout pohled i konzervativněji laděných zákazníků.
  • Rainbow je extrémně úspěšný dekorační projekt – kalíšky resp. odlivky jsou vždy v šestici pěkných barev… jako jsou základní barvy duhy (žlutá, růžová, zelená, modrá, fialová a hnědá).

Každý si tak pozná svojí sklenici – je účelné i elegantní.

DIARYT

Princip této techniky spočívá v používání malého kotoučku, který pod proudem tekoucí vody vyrývá nápadné a elegantní dekory. Diarytem se dekorují kalíšky, odlivky, decantery, vázy, aj. V některých případech se diaryt kombinuje s malbou nebo stříkáním.

  • Elements  je šestice decentních geometrických dekorů na vinných kalíšcích, flétnách a odlivkách, vyrytých diarytem.

 

 

 

OSTATNÍ

  • Love Je kolekce romantických skleniček a váziček s jemným dekorem srdce. V této kolekci naleznete kombinaci technik jako je diaryt, malování i stříkání. K stávajícím flétnám na šumivá vína jsme letos přidali vázičky, vhodné jako dárkový předmět.
  • Spirals jsou to elegantní zlaté spirály na kalíšcích i odlivkách, které se těší pouplaritě po celém světě. Pro velký zájem o tento dekor jsme je zařadili mezi projekty a přidělili jim vlastní moderní obal.

www.crystalex.cz

 

 

Podobné články