08 Kvě

VELKÉ ZELENÉ VEJCE ” KAMADO”

Zelené vejce, to je snad jen o velikonočních svátcích nebo někde v pohádce? Velikonoce jsou letos již za námi a to, co vám chceme dnes představit, není vůbec žádná pohádka, i když dokáže rozbouřit smysly a otevřít svět neomezeným kulinářským snům a převést je do reality.

Řeč je o grilu-peci Big Green Egg , jehož původ konstrukce sahá do doby před 3000 lety.

Princip pravděpodobně pochází z Číny, za svůj jej přijali Japonci a nazvali “kamado” – druhové jméno označující pec, troubu, topidlo nebo ohniště.

Po 2. světové válce si američtí vojáci při návratu z Indočíny přiváželi domů do USA tuto zvláštní hliněnou pícku-gril. V zemi se silnou tradicí barbeque si čínská a japonská “kamada” získala díky přípravě nevídaně šťavnatých a chutných jídel velkou pozornost.

Tak jak jde dopředu vývoj na planetě, vyvíjelo a zdokonalovalo se i ” kamado”.

Výrobce dnešních Big Green Egg vylepšil staré konstrukční typy a před více než třiceti lety představil svůj první výrobek. Ve zkoumání keramických materiálů a výrobních procesů mohl využít poznatky vesmírného programu USA a podařilo se mu tak získat novou, trvanlivou, patentovanou vysoce zátěžovou keramiku.

Starodávný princip “kamado” po zásadní inovaci keramikou “kosmického věku” a zdokonalením designu se tak představuje jako nový gril-pec “Big Green Egg”, o kterém naši dávní předci mohli jen snít. Trvanlivost a krásu zvyšuje zářivost glazury, která nejen dokonale chrání keramiku, ale zároveň nikdy neztrácí svou působivost.

Venkovní vaření si tak můžete užít po celý rok bez ohledu na počasí, díky vysoce kvalitní keramice si v létě stejně jako v zimě ve “Velkém Zeleném Vejci” připravíte skvělá grilovaná křehká masíčka nebo lahodné ryby.

Vysokým žárem si připravíte korýše nebo naopak při nízkých teplotách, pomalým vařením vydatné dušené pokrmy. Milujete uzené maso? I to vám  Big Green EGG umožní, stejně jako chleba s křupavou kůrkou, pizzu či skvělé moučníky.

Kreativní tým Pogra s.r.o. , vám na svých stránkách  www.gril-pec.cz představí nejen velké množství velikostí a sestav na míru, ale naučí vás jak dosáhnout maximální spokojenosti při používání “Vajíčka”, zavede vás do světa inspirovaného lahodnými recepty , neotřelými specialitami i celým slavnostním menu.

 

 

 

 

Podobné články