18 Kvě

ANTIBAKTERIÁLNÍ SKLENĚNÝ PILNÍK – Antibactif

Antibakteriální skleněný pilník na nehty Antibactif je unikátní inovací originálního skleněného pilníku, patentovaného firmou Blažek Glass. Vyrábíme jej na základě exklusivní licenční smlouvy s majitelem IP práv, která jsou registrována v mnoha zemích světa a je certifikována Českou společností pro aplikovanou fotokatalýzu.

Antibactif byl vyvinut v naší firmě po několika letém výzkumu ve spolupráci s Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského AV. Idea hygienického (antibakteriálního) pilníku vznikla již dříve, ale její uvedení do praxe si nakonec vzhledem k požadované vysoké účinnosti antibakteriální vrstvy vyžádalo vývoj nové technologie a fotokatalytického povrchu nové generace.

Skleněný pilník je potažen speciální vrstvou látek, které za přísunu pouhého denního světla dokonale rozkládají bakterie viry a plísně.

Při manikúře a pedikúře rukou a nohou dochází ke zvýšenému riziku možnosti přenosu bakterií, virů a plísní. Ty jsou však při použití antibakteriálního pilníku na nehty Antibactif zcela neutralizovány a pilování nehtů tedy negativně neovlivňuje zdraví, ale navíc jej chrání.

Pro profesionální manikúrní studia doporučujeme pak účinnější sterilizaci pod UV lampou. Rozdíl mezi sterilizací pilníku bez fotokatalytické vrstvy a s touto vrstvou spočívá v tom, že v případě pilníku bez této vrstvy zůstávají sterilizací zabité mikroorganismy stále na povrchu pilníku, v případě pilníku Antibactif však úplně zmizí (úplný rozklad).

Trvanlivost a antibakteriální funkce a jeho údržba

Antibakteriální vrstva je na náš pilník nanesena ve velmi tenké souvislé vrstvě po celém povrchu pilníku. A i když používáním skleněného pilníku dochází k částečnému, byť jen velmi malému a pozvolnému obroušení této antibakteriální vrstvy na vrcholech pilníku, v prohlubních tato vrstva zůstává prakticky v nezměněné tloušťce (v řádu mikrometrů), což postačuje k tomu, aby zde probíhala fotokatalytická reakce, která vede ke zničení bakterií, virů a plísní, které mohou na povrchu pilníku ulpět.

Základní složkou naší antibakteriální vrstvy je oxid titaničitý, který je jedním z nejzákladnějších materiálů v běžném denním životě. Antibakteriální vrstva je navíc na skleněný pilník fixována při vysoké teplotě, takže její spojení se skleněným povrchem pilníku je vysoce otěruvzdorné a nedochází tak k žádnému problému, který by mohl být způsoben eventuálním uvolněním nanočástic z antibakteriální vrstvy.

Pro co možná nejlepší antibakteriální účinek je žádoucí Antibactif co nejvíce vystavovat světlu, zejména pak slunečnímu záření, nebo jakémukoliv zdroji světla, které obsahuje UV složku. Lze jej omývat i sterilizovat.

Antibactif® je ochrannou známkou společnosti Blažek Glass s.r.o.

S případnými dotazy a objednávkami se, prosím, obracejte na obchodní oddělení prostřednictvím e-mailu:

sales@blazek-glass.cz nebo na tel.: +420 325 603 206

Pro více informací také můžete navštívit web www.antibactif.cz pro výběr z kompletního portfolia našich originál „Blažek“ skleněných pilníků potom www.blazek-glass.cz.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Podobné články