25 Kvě

Designové ložnice od německého výrobce

Firma se specializuje na výrobu postelí, ložnicových skříní a drobného nábytku do ložnic. Díky silné kapitalizaci, avšak stále rodinnému charakteru (nynější majitel patří ke čtvrté generaci Wiemannů) firma investuje každý rok do vývoje velkého množství nových modelů. Díky tomu se podílí velkou měrou na tvorbě trendů bytového designu v celosvětovém měřítku.

Sídlo firmy Wiemann se nachází v německém městě Osnabrück, asi 50 kilometrů od Dortmundu. Pod firmu Wiemann však patří několik dceřiných firem, které se také zabývají výrobou ložnicového nábytku. Avšak všechny výrobní závody skupiny Wiemann jsou umístěny v Německu, a tak všechny produkty mohou být označeny “Made in Germany”.

Historie založení firmy Wiemann spadá až do roku 1900, kdy první z generace nábytkářů Mathias Wiemann založil truhlářství v budově bývalého hostince na ploše 15 metrů čtverečních a svého prvního učně zaměstnal až o dva roky později. V době před krachem burzy cenných papírů v New Yorku roku 1929 se firma velmi rychle rozrůstala. Finanční krize ji však silně zasáhla. Místo úsporných opatření však Wiemann rozšířil svoje distribuční kanály, úzce specializoval výrobu pouze na ložnice a začal vyrábět po sériích. Díky tomu měla firma Wiemann v roce 1939 již 180 zaměstnanců a produkovala 40 ložnic za den. Dnes, po více než 117 letech, se z původního bývalého hostince stala firma rozkládající se na ploše téměř 100 tisíc metrů čtverečních zahrnujících téměř 50 tisíc metrů čtverečních výrobních hal, kanceláří a skladů. Každý den pak skupina Wiemann vyprodukuje 600 ložnic a její obrat dosahuje 200 milionů EUR. Ložnice Wiemann se prodávají po celém světě, a navíc je v současné době největším importérem masivního dřeva v Evropě.

 

Firma Sedea, s.r.o. 
Kontakt – jméno: Ing. Rudolf Kaláb
Telefon + 420 603 481 097
Email kalab@sedea.cz
WWW www.loznice-wiemann.cz

 

 

Podobné články