01 Čvn

Vitráže v novodobém i historizujícím stylu

Barvy použité v interiéru často významně ovlivňují pocity, nálady i chování lidí, které zde žijí či jen krátce pobývají. Toto je ještě umocněno průnikem slunečního světla skly barvenými ve hmotě, barvy spektra tak působí na naše jemnohmotná energetická centra, harmonizují prostor.

Realizujeme vitráže v novodobém i historizujícím stylu, dle návrhů architektů a výtvarníků, či vlastních, případně náměty zákazníků – dveřní i nábytkové výplně, dělící stěny, originální závěsné obrázky a velká okna katedrál.

Individuální přístup je samozřejmostí, z toho plyne i kvalitní uměleckořemeslné zpracování. Barvy jsou vždy pálené na 540-580°C, případně 850°C (frita). Používáme i různé opticky efektní prvky – čočky, broušené hranoly, polodrahokamy, a zatavené živé listy. Jednotlivá skla spojujeme klasickými pocínovanými olověnými profily nebo měděnými páskami. Od nového roku tavíme reliéfy a menší plastiky, které dále zušlechťujeme brusičskými technikami.

Dlouhodobě se zabývám i restaurováním všech druhů vitráží, včetně malovaných figur – od r. 1995 vlastním restaurátorskou licenci. Studium starých technik obohacuji novou tvorbu. Firma existuje nepřetržitě od r.1990. Za tu dobu jsme zrealizovali mnoho menších i velkých zakázek.

Některé významné práce: Východočeské divadlo Pardubice, dóm sv.Václava Olomouc, nové okno se sv.Anežkou Českou do chrámu sv.Barbory v Kutné Hoře , Krnsko, Vlašim, Most,…

 

Firma Dagmar Voláková
Restaurování a výroba vitráží
Adresa Staré Hrady – Milkovice 55, 507 23 Libáň, okres Jičín
Telefon +420 493 539 492, +420 723 527 496
Email DagmarVolakova@seznam.cz
WWW www.vitraze-volakova.cz

 

 

Podobné články