02 Srp

Pečujte správně o zastřešení bazénu a terasy

 

Máte doma na zahradě bazénové zastřešení nebo posuvné terasové zastřešení CORSO? Pak jistě oceníte, že je péče o něj zcela nenáročná. Aby zastřešení nejen dobře vypadalo, ale i fungovalo desítky let, je ho potřeba jednou za čas ošetřit. Přečtěte si rady a tipy, jak o něj správně pečovat.

Znečištěné průhledné výplně z polykarbonátu stačí většinou jenom opláchnout proudem vlažné vody, aby se opět rozzářily. Zastřešení teras CORSO mívají často místo polykarbonátu výplně z bezpečnostních skel, které je možné umývat stejným způsobem, jako běžná okna.

„Vyhněte se čištění drsnými kartáči nebo abrazivními pastami, které mohou povrch polykarbonátu poškrábat. Stejně tak není vhodné používat k čištění přípravky obsahující benzol, benzín, aceton nebo čistící prášek,“ radí Pavel Tuček, obchodní ředitel společnosti ALUKOV, výrobce zastřešení bazénů a teras CORSO. Polykarbonát neumývejte, pokud je rozpálený od slunce a počkejte, až trochu vychladne.

Naši péči si zaslouží i kolejnice, po kterých zastřešení klouže. Ty je třeba metličkou nebo proudem vody pravidelně zbavovat spadaných nečistot, jako je listí, větvičky nebo kamínky, aby odpad nebránil snadnému pohybu zastřešení.

„Přijďte si zastřešení prohlédnout na veletrh FOR ARCH 19. – 23. 9. 2017,“ zve na největší stavební veletrh v České republice Mgr. Zdeněk Kohák, MBA, marketingový ředitel společnosti ALUKOV.

 

 

Firma ALUKOV a.s.
Adresa Orel 18, 538 21  Slatiňany
Telefon/fax: +420 800 258 568
Email info@alukov.cz
WWW www.alukov.cz

Podobné články