07 Srp

Jaký je rozdíl mezi saunou a infrasaunou?

Klasické saunování známe už staletí. Infrasauna je však novinkou posledních let. Obě sauny působí na vaše tělo jiným způsobem. Přečtěte si, čím se klasické sauny a infrasauny liší.

Ve finské sauně byl asi každý…

Ve finské sauně topidlo vyhřeje místnost na teplotu i přes 100 °C. Horký suchý vzduch pak stimuluje pocení a organismus se tím detoxikuje. Maximální délka pobytu v infrasauně je 20 minut, poté se prudce ochladíte. Proces pak ideálně 3× opakujete a pauzy vyplníte odpočinkem.

   

…v infrasauně je ale všechno jinak

V infrasauně není klasické topidlo, ale zářič produkující infračervené paprsky. Blahodárně tak působí záření a ne teplo. Kabina se při záření vytopí pouze na cca 50 °C, takže se tolik nepotíte.

  

Infrapaprsky se liší podle vlnové délky. Některé působí relaxačně na povrch pokožky, jiné proniknou do vrchní části kůže a další prohřejí tkáň až do hloubky 4 cm, takže působí i na kosti a svaly.

  

V infrasauně můžete strávit i 30 minut, poté se pouze osprchujete vlažnou vodou. Moderní zářiče jsou navíc okamžitě po zapnutí připravené k saunování, relaxaci v infrasauně tak snadno vměstnáte do svého programu třeba před práci.

Díky větší šetrnosti si relaxaci v infrasauně dopřejí i lidé, kteří do klasické sauny kvůli problémům se srdcem nebo krevním oběhem nemohou. Využijí ji ale i sportovci pro rozehřátí svalů a také jako skvělou regeneraci po výkonu.

Nejmenší infrakabiny zaberou pouze 1m2, takže si pravidelné infrasaunování můžete dopřát i v malém bytě. Na míru vám infrasaunu postaví odborníci z české firmy SaunaSystem.

Podobné články