28 Srp

Jaký je rozdíl mezi whirlpool a vířivkou ví málokdo

Whirlpool a vířivka mají společné dvě věci. Masírují vás vodou a neměly by se pořizovat jejich levné náhražky. Pojďme se ale raději podívat na jejich odlišnosti.

     

 

Whirlpool je spíš bazén

Whirlpool je prostorný bazének pro více lidí s vířivými tryskami a pohodlnými sedačkami, na kterých můžete i ležet. Velké množství masážních trysek poskytuje uvolňující hydroterapii. V Česku je whirlpool často zaměňován právě s vířivkou.

Whirlpooly mohou být:

  • komerční, které bývají ve wellness centrech, penzionech a hotelech (měly by mít přelivnou hranu),   
  • domácí pro soukromé použití, které se také nazývají hydromasážní bazény.  

A pak je tu ještě Jacuzzi

Vířivá vana je klasická vana pro jednoho člověka. Oproti klasické vaně ale má hydromasážní trysky. Koupel ve vířivce je tak o mnoho příjemnější než v klasické vaně.

Jacuzzi potom není dalším typem. Je to název asi největšího výrobce masážních van na světe. Proto se pojem ujal jako synonymum pro všechny vířivky a vany, stejně jako se původně značka Walkman začala používat pro všechny přenosné kazetové přehrávače.

Takže vířivku nebo whirlpool?

u obou typů se vyplatí vsadit na kvalitní provedení. Levné a nekvalitní náhražky vám dlouho nevydrží a zapláčete nad výdělkem. Vady se začnou projevovat především degradací plastu. Problémové je i přehnaně vysoké množství chloru ve vaně. To je poměrně častý nešvar, který poškozuje i nerezové části.

Kvalitní whirlpooly si ale poradí i se zmíněnými obtížemi a vyšším dávkám chloru odolají mnohem déle. Whirlpooly i vířivé vany se proto vyplatí kupovat od ověřených prodejců. Takovým je třeba česká firma WellnessVision, která má více než 15leté zkušenosti s instalací wellness center.

Podobné články