10 Říj

Energeticky úsporný projekt Ecocity Malešice vstupuje do třetí fáze

Společnost JRD brzy rozšíří environmentálně šetrný projekt Ecocity Malešice o třetí etapu. Dvě samostatné budovy s celkem 80 zdravými a úspornými byty vyrostou v areálu s 5 již dokončenými domy se 110 bytovými jednotkami a rozsáhlým parkem. Třetí fáze projektu již obdržela pravomocné územní rozhodnutí, developer proto nyní připravuje dokumentaci pro stavební povolení. Výstavbu plánuje zahájit do konce letošního roku a kolaudaci chystá na podzim 2019.

Developer zaznamenal o připravovanou třetí etapu projektu obrovský zájem již v předprodejích. „Stávající i budoucí majitelé bytových jednotek v Ecocity Malešice oceňují především klidnou lokalitu obklopenou zelení, na kterou navazuje rozsáhlý centrální park, atraktivní architekturu projektu a v neposlední řadě jeho energeticky úsporný standard. Ten zaručuje zdravé a ekologicky šetrné bydlení s nízkými provozními náklady, zejména na vytápění,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

Architektonicky výrazný projekt s výhledy do zeleně

Oba bytové domy třetí fáze projektu utvoří společně s pěti budovami z předchozích etap logický a ucelený urbanistický celek. Na ploše mezi jednotlivými domy vznikne centrální park se zelení a prvky pro odpočinek a volnočasové aktivity dětí i dospělých. Developer již dokončil dětské hřiště s prolézačkami a přirozený val se skluzavkou a lavičkami, nyní má v plánu zrealizovat hřiště pro cvrnkání kuliček, komunitní zahrádky či altánek. Architektonický koncept projektu Ecocity Malešice přibližuje jeho autor Luděk Podlipný z architektonické kanceláře Podlipný Sladký architekti: „Naším hlavním záměrem bylo ukázat, že i jednoduchá a ekonomicky dobře navržená stavba se může vyznačovat atraktivní architekturou a propracovaným řešením, které plně využívá potenciál okolního prostředí. To vše při zachování prvků energeticky pasivního bydlení jako je řízené větrání s rekuperací či dřevěná okna s trojskly. Samotné domy jsou řešené jako jednoduché čtyřpodlažní bloky‘, s dvěma ustupujícími podlažími, které se vyznačují čistými a hladkými fasádami, členěnými kompozicí velkých oken a vystupujících balkónů.“

Komfortní bydlení šetrné k životnímu prostředí

Obě budovy s celkem 80 komfortními byty bude tvořit 6 nadzemních podlaží a jedno podzemní, v němž budou skryta garážová stání. Celkový prostor bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech 34 m2 až 133 m2 rozšíří balkon, terasa či předzahrádka. „Větší z budov bude mít uprostřed malé atrium s proskleným výtahem s výhledem do klidného prostoru vnitrobloku, do nějž budou situovány rovněž předzahrádky přízemních bytů. Dvě horní ustupující podlaží domů, v nichž vzniknou větší byty s prostornými střešními terasami, utvoří členitou ′střešní krajinu′. Pestrou nabídku bytových dispozic v projektu doplní i zajímavé mezonety,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD, a dodává: „Všechny bytové jednotky budou vybaveny moderními technologiemi, které zajistí jejich majitelům neustálý přísun čerstvého vzduchu s řízenou teplotou. Jejich kvalitu zaručí také konstrukce a izolace z kvalitních materiálů a špičkové standardy základního vybavení.“ Půjde např. o obklady a dlažbu německého výrobce Nordceram, sanitární vybavení značek Kolo a Kludi nebo dřevěné podlahy Steirer. Centrální větrání s rekuperací tepla dodá český výrobce Atrea. Návrh třetí etapy Ecocity Malešice navíc splňuje parametry energeticky pasivního projektu, a proto získal příslib podpory ze Státního fondu životního prostředí v programu Nová zelená úsporám.

Klidná lokalita plná zábavy

Ecocity Malešice se nachází v příjemné lokalitě s kompletní občanskou vybaveností a dobrou dopravní dostupností, která nabízí řadu možností pro aktivní i pasivní odpočinek. Rezidenti budou moci navštívit nejen blízký Malešický park či sousední sportovní centrum, ale také centrální park se vzrostlými stromy a vybavením pro volnočasové aktivity dětí i dospělých. V této oblasti však nechybí ani školy, školky, obchody, zdravotní zařízení a několik linek MHD.

O společnosti JRD:

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. Díky růstu objemu zrealizovaných prodejů se v roce 2015 posunula do první desítky nejsilnějších rezidenčních developerů. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty – Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. V roce 2015 zvítězil v této soutěži v kategorii Projekty energeticky pasivní projekt Park Hloubětín.

JRD zrealizovala již 19 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 5 projektů − Ecocity Malešice III, Rezidenci Trilobit, U Pernikářky 7, Rezidenci Červený dvůr a Zelenou Libuš – a další v přípravě. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Podobné články