31 Říj

Rok 2017 se pro JRD nese ve znamení investic a nových projektů

Developerská společnost JRD, jednička v oboru nízkoenergetického a pasivního bydlení, zahájila s blížícím se koncem roku bilanci uplynulého období. Již v září se jí podařilo překonat ekonomické výsledky z roku 2016, kdy prodala byty v celkové hodnotě 350 mil. Kč. Díky rozsáhlé akviziční činnosti, kterou začíná směřovat i na mimopražský trh, však letos plánuje prolomit hranici 500 mil. Kč a v příštím roce dokonce 1 mld. Kč. Mezi své priority nadále řadí růst společnosti a realizaci projektů energeticky úsporného a zdravého bydlení, které je zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Rozsáhlé akvizice jsou nezbytností

Vývoj na realitním trhu charakterizuje přetrvávající zájem o nové byty, kterých je však zejména kvůli komplikovanému a zdlouhavému povolovacímu procesu velmi málo. JRD se proto věnuje rozsáhlé akviziční činnosti, aby alespoň částečně uspokojila poptávku po kvalitním bydlení. Od ledna tak zakoupila pozemky, na kterých se chystá realizovat bytové jednotky o objemu více než 1,5 mld. Kč v prodejních cenách. Do konce letošního roku má navíc v plánu investovat do dalších pozemků k výstavbě nových bytů, jejichž budoucí objem prodeje se bude pohybovat kolem 1 mld. Kč. „Investiční činnost je nedílnou součástí naší firemní strategie. Kvůli současnému stavu realitního trhu se totiž neustále prodlužuje doba realizace jednotlivých projektů, na jejíž zkrácení pravděpodobně nebude mít velký dopad ani novela stavebního zákona. Považujeme za nezbytné mít zajištěné projekty na mnoho let dopředu, a proto neustále vyhledáváme nové zajímavé příležitosti k akvizicím,“ vysvětluje Jan Řežáb, majitel JRD, a dodává: „Díky velkým investicím a dobře nastaveným prioritám našich projektů, k nimž patří kvalitní architektonický koncept, nízká energetická náročnost a soulad s životním prostředím, jsme již překonali výsledky z roku 2016 a v nastaveném tempu pokračujeme i nadále. Příští rok budeme nabízet až 17 projektů, které slibují prodeje celkem za 1 mld. Kč.“

JRD postaví v příštích 5 letech až 1 000 nových bytů

Kromě akviziční činnosti pokračuje JRD v přípravě nových environmentálně šetrných projektů. V současné době má ve svém portfoliu 5 projektů s celkem 204 byty, o které zaznamenala nejen díky situaci na realitním trhu velmi silný zájem. Luxusní projekt U Pernikářky 7 je již ve výstavbě a jeho kolaudace by měla proběhnout do konce roku 2018. Projekty Rezidence Červený dvůr, Zelená Libuš a třetí etapa Ecocity Malešice se nachází v různých fázích stavebního řízení. „V příštích 5 letech uvedeme na trh až 1 000 nových bytů. V řádu několika měsíců plánujeme představit nové projekty v lokalitách Prahy 4, 5, 6, 10 či 12, které bude charakterizovat energeticky pasivní standard a vysoká kvalita provedení. Kromě pražského rezidenčního trhu se navíc chystáme expandovat i do západních Čech, na Plzeňsko,“ konstatuje Roman Bank, ředitel rozvoje JRD.           

O společnosti JRD:

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. Díky růstu objemu zrealizovaných prodejů se v roce 2015 posunula do první desítky nejsilnějších rezidenčních developerů. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty – Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. V roce 2015 zvítězil v této soutěži v kategorii Projekty energeticky pasivní projekt Park Hloubětín.

JRD zrealizovala již 19 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 5 projektů − Ecocity Malešice III, Vily Diamantica, Rezidenci Trilobit, U Pernikářky 7 a Rezidenci Červený dvůr – a další v přípravě. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Podobné články