22 Lis

SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU VSTOUPILA DO DALŠÍHO ROČNÍKU


PŘIHLÁŠEN JE I KOSTEL SV. VÁCLAVA

Do některé z kategorií třetího ročníku soutěže Interiér roku se mohou už nyní hlásit architekti a interiéroví designéři z České republiky i Slovenska.

Kromě soukromých interiérů přihlašovaných v kategorii rekonstrukce nebo novostavba, které jsou vždy neutuchající studnicí inspirace pro laiky i odborníky, bývají každý rok překvapením také veřejné interiéry. Například v předminulém ročníku dominovaly školy, školky a nemocnice a minulý ročník se zase nesl ve znamení excelentně navržených informačních center různých měst.

Mezi prvními projekty, které dosud jejich autoři přihlásili do aktuálního ročníku soutěže v kategorii veřejný interiér je kostel sv. Václava v Sazovicích. Interiér je jednoduchý a čistý, aby návštěvníkům kostela přinesl pocit ztišení a klidu. Chtěl jsem, aby stavba vypadala spíš jako z papíru než z cihel. Jako když vezmete kroužek papíru, naříznete jej a zářezy mírně odchýlíte, aby dovnitř pronikalo světlo“ říká autor návrhu architekt Marek Štěpán

Cílem soutěže Interiér roku je zejména podpora a popularizace profesí architekta nebo interiérového designéra a právě díky této snaze byly soutěži uděleny mj. záštity Ministra kultury ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a primátorky hl. města Prahy.

V osmnáctičlenné mezinárodní porotě zasedají kromě architektů také respektované osobnosti z oblasti vizuální kultury, aby při rozhodování byly zvažovány i barevné koncepty, charakter a atmosféra prostoru atd. Vedle prorektora pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr. h. c. nebo Doc. Ing. Veroniky Kotradyové z bratislavské Fakulty architektury STU, Sanji Pupovac z univerzity Milánská polytechnika, jsou členy například režisérka Hana Třeštíková nebo malíři David Saudek .

Přihlášeny mohou být pouze interiéry, které vznikly v tomto roce. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2018 a výsledky budou vyhlášeny opět v pražském Centru současného umění DOX, a to 10. 4. 2018 na mezinárodním kongresu o bydlení a architektuře Living Forum.

 

Podobné články