15 Led

Tipy, jak si zútulnit pergolu

Za okny momentálně sněží, vaše zahrada je zazimovaná a vy jste nejraději, když si můžete tento článek číst v teple domova. Jaro a léto jsou však před námi. Pokud pergolu už máte nebo plánujete její pořízení, pojďte se s námi zasnít, jak pod ní sedíte a kolem sebe máte útulno.

 

Popínavé rostliny

Každé pergole, dokonce i té moderní, budou slušet vhodné popínavé rostliny. Musíme si však dobře rozmyslet, jakou popínavou rostlinu zvolíme. Důležitá je její výška, některé vyrostou jen do výšky očí, další rostou tak, jak jim to okolnosti dovolí. Také je důležitý typ půdy, který máte na vaší zahradě, zda zvolíte rostlinu jednoletou nebo víceletou, kvetoucí nebo nekvetoucí a mnoho dalších faktorů.

Z nekvetoucích a stálezelených popínavých rostlin jsou velmi vhodné k pergolám břečťany.

Z kvetoucích “popínavek” jsou krásné popínavé růže nebo majestátní popínavá dřevina vistárie, která tvoří nádherné hrozny květů.

 

Dekorace ladící ke stylu pergoly i zahrady

Dolaďte vaši pergolu vhodnými doplňky. Krásně vypadá, když zavěsíte na vaši pergolu stylový věnec nebo květináč s květinami. Zahradní nábytek můžete doladit polštáři a dekami. Na stůl nebo stolek umístěte svícny se svíčkami. Krásně vypadají i zahradní sošky kolem pergoly. Na malé drobnosti můžete použít stylový košík postavený vedle sedacího nábytku. Záležet si dejte i na osvícení vaší pergoly, můžete použít zahradní louče zapíchnuté v zemi nebo stylové led osvícení. Pamatujte si však, že méně je více. Zvolte pár doplňků, které si zamilujete a ty pak budou dotvářet atmosféru vaší pergoly.

 

Ten správný zahradní nábytek pod pergolu

Zlatým pravidlem je, že pergola a nábytek pod ní by měli být v harmonii. Stylově by nábytek měl odpovídat pergole, pod kterou stojí.

Dobrým nápadem je vzít fotografii vaší pergoly do zvolené prodejny se zahradním nábytkem. Personál vám určitě rád poradí zahradní nábytek, který se pod vaši pergolu bude hodit.

 

Vše, co máte rádi

Posloucháte rádi hudbu? Vybavte svou pergolu přenosným rádiem. Milujete uzení dobrot nebo grilování s rodinou? Postavte blízko pergoly udírnu nebo gril. Zamyslete se nad tím, co máte rádi a vytvořte si pod svou pergolou to nejlepší “útočiště” před všedními starostmi, prostě vaše oblíbené místo, které je plné pohody a relaxace.

Pokud uvažujete o pergole a ještě nemáte vybranou tu správnou pergolu pro vás, pak různé typy pergol naleznete na:

https://www.sunsystem.cz/pergoly/

Podobné články