23 Led

NÁDOBY PRO HYDROPONII

Nádoby pro pěstování hydroponických rostlin

Hydroponické rostliny se pěstují v tzv. vnitřních pěstebních nádobách(označení velikosti průměr/výška) v keramzitu a živném roztoku, v pěstební nádobě je prohlubeň na připojení měřiče stavu vody (vodoznak) ta se vkládá do vnější okrasné vodotěsné hydroponické nádoby. Vnější nádoby nabízíme v různých materiálech mnoha barev a tvarů, takže si můžete vybrat nádobu prakticky pro jakýkoliv typ interiéru. Široká škála zahrnuje materiály tradiční, jakými jsou keramika, kamenina, porcelán, terracotta či dřevo, nabízíme však i nádoby z moderních materiálů – kov, plast nebo laminát. Moderní provedení nádob a jejich originální design vytváří v současném interiéru efektní a atraktivní prvek.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Více o námi nabízených nádobách se dozvíte na http://www.nadoby.cz/

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Nádoby firmy LECHUZA

Plastové nádoby německé značky Lechuza jsou velmi oblíbené a elegantní doplňky mnohých interiérů. Jejich předností není jen nadčasový design, ale také odolnost proti nárazu, odolnost vůči UV záření po dlouhou dobu a v neposlední řadě mrazuvzdornost. Pro nádoby Lechuza byl vytvořen speciální zavlažovací systém, který obsahuje tzv. zavlažovací set (irrig set) – balíček, který obsahuje dělící dno, drenážní vrstvu (Lechuza pon),ukazatel stavu vody (vodoznak) a šachtou na zalévání. Pro vysoké nádoby typu Cubico a Delta byla navržena také  vyjímatelná vložka  (irrig liner), která slouží jako samotná pěstební nádoba. Zavlažovací systém Lechuza je přednostně určen pro pěstování rostlin v půdě, nicméně nádoby Lechuza jsou vhodné i pro pěstování rostlin v minerálním substrátu Seramis® i zeolitových substrátech (ZEOSTRAT®, ZEOPONIC®) a také pro hydroponické rostliny. Využití jednotlivých komponentů zavlažovacího systému se při pěstování rostlin v různých substrátech mírně liší:

1. Nádoby Lechuza a pěstování rostlin v půdě

 

2. Nádoby Lechuza a pěstování rostlin v minerálních substrátech SERAMIS®, Zeoponic® a Zeostrat®

Pokud se rozhodnete přesadit rostlinu do minerálního substrátu Seramis® a zalíbí se Vám nádoby firmy Lechuza, pak v případě nádoby typu Cubico a Delta nemusíte využívat dělící dno (irrig set), ale můžete do nádoby vložit pouze vyjímatelnou vložku (irrig liner) a přímo do ní zasadit rostlinu do substrátu Seramis, Zeostratči Zeoponic.Dno zasypte zhruba 5 cm vrstvou substrátu a poté zasaďte rostlinu se zemním balem a zasypte substrátem. Jako kontrola vlhkosti substrátu slouží tzv. vlhkoznak, který vsunete do balu rostliny.
Do nádob typu Classico, Quadro či Cararo můžete rostlinu zasadit přímo bez použití dělícího dna (irrig set).

 

3. Nádoby Lechuza a pěstování hydroponických rostlin

Pro hydroponické rostliny byly k nádobám Lechuza vyvinuty speciální hydroponické vložky, které umožňují pěstovat rostlinu bez nutnosti využití dělícího dna (irrig set) i bez vyjímatelné vložky (irrig liner). Hydroponické vložky jsou vytvořeny přímo pro velikost pěstebních květináčů hydroponických rostlin, mají tedy rozměry přesně dle typu nádoby, ale výška je kolem 20 cm stejně jako pěstební nádoba rostlin. Pro vysoké nádoby Cubico a Delta byly  pro stabilizaci hydroponické vložky v nádobě navržen systém podpěr (poslední obr.)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Záhony zapuštěné a vyvýšené

Naše firma nabízí také osázení záhonů či bazénů, které jsou součástí stavby. Dokonalá harmonie rostlin s architekturou je prvotním cílem pro vytvoření příjemného prostředí pro pobyt lidí. Hydroponie je ideální technologie pro osazování velkých prostorů, kde není možné zajistit častou údržbu. Je rovněž neocenitelná v prostorách s velkým počtem a velkou frekvencí pohybu osob, kde je velký důraz kladen na hygienu a kvalitu prostředí. Výhodou je malá vrstva substrátu a proto nízké zatížení na plochu. Pro pěstování rostlin do 2 m výšky stačí záhon o hloubce 22 cm.

(obr.: Hotel Crown Plaza, Praha)

Podobné články