01 Bře

Tepelná čerpadla

 

Představujeme tepelná čerpadla SPIRÁLA

Jedná se o tepelná čerpadla voda-voda s jedinečným vstupním uspřádáním, umožňující odebírat teplo z minimálního průtoku vody, přičemž téměř nezáleží na kvalitě této vody. Využíváme nejmodernější technologie: elektronické vstřikování, řízení výkonu scroll kompresorů, komunikace OpenTherm, řízení otáček dopravního čerpadla primární vody. Integrované řízení umožňuje vytápění dvou topných okruhů s různou teplotou a ohřev užitkové vody nezávisle na vytápění. Velmi nízkým hlukem tepelná čerpadla SPIRÁLA patří mezi nejtišší. Tepelná čerpadla voda-voda jsme vyvinuli, vyrábíme a neustále zdokonalujeme v České republice. Použité kompresory, elektronické vstřikovací ventily a kondenzátory jsou od předních světových výrobců. Se stejnou péčí jako tepelná čerpadla voda-voda vyrábíme i tepelná čerpadla země-voda.

 

Čím se liší čerpadla SPIRÁLA od ostatních tepelných čerpadel

Pro tato tepelná čerpadla vyrábíme trubkové výparníky z námi vyráběných trubek s velkou teplosměnnou plochou na straně chladiva. Používáme systém ochran, schopný zabránit tvoření námrazy na trubkách výparníku. Řídící jednotka udržuje průtok primární vody podle nastavené teploty ochlazené vody. Tepelná čerpadla SPIRÁLA řady WW mají nejnižší spotřebu vody z dostupných tepelných čerpadel na trhu. Dokážeme topit i tam, kde má konkurence málo vody. Stačí průtok 15l/min. na 10 kW výkonu. Pracuje bez filtrace, údržby a servisních prohlídek.

 

Kde tepelná čerpadla SPIRÁLA použít?

Základní otázka při použití tepelného čerpadla je nalezení primárního zdroje energie. Využití nejvýhodnějšího systému voda-voda je omezeno množstvím a kvalitou vody. SPIRÁLA nejenže vyniká v těchto parametrech, navíc nepotřebuje jemnou filtraci, není tedy potřeba fitr kontrolovat a čistit, provoz je bez obsluhy! Při rozhodování o zdroji primární energie je dobré nejdříve ověřit možnost čerpání vody ze studny nebo vrtu s jejím navracením do přírodního oběhu. Toto se vyplatí i při nutnosti studnu nebo vrt budovat.

 

Proč jsme nazvali naše čerpadla SPIRÁLA?

 

  • Spirála měděného drátu je připájena na vnitřní povrch výměníkových trubek.
  • Trubky ve výparníku jsou stočeny do spirály.
  • Výparník je uložen spirálově pod pláštěm tepelného čerpadla.
  • Kompresory montujeme výhradně Scrool, tedy spirálové.

 

Nezávislost na cenách energií

S tepelným čerpadlem budete nezávislí na cenách energií. Jakékoliv zdražování se vás dotkne pouze minimálně. Budete totiž s minimálními náklady čerpat teplo z přírody.

 

Ekonomické vytápění – úspora energie

Tepelná čerpadla SPIRÁLA, to je úspora energie až 80 % nákladů. Svými nízkými provozními náklady přináší tepelná čerpadla uživateli velké úspory energie, a tím zajišťuje rychlou návratnost investice.

 

Nízká sazba za elektřinu pro celou domácnost

Každému, kdo si pořídí tepelné čerpadlo, přidělí rozvodné společnosti velmi výhodnou dvoutarifní sazbu dodávky elektrické energie. Tato úspora se nevztahuje jen na tepelná čerpadla, ale i na celé domácnosti.

 

Tepelná čerpadla – krátká doba návratnosti investice

Investice do tepelného čerpadla se i bez jakýchkoliv dotací a finančních podpor vrátí již za 3-8 let oproti nejběžnějším systémům vytápění. Úspory plynoucí z tepelného čerpadla bezpečně kryjí úroky a splácejí případný úvěr na pořízení.

 

Tepelná čerpadla voda-voda

Čerpadla Spirála voda-voda jsou našim hlavním produktem. Díky použítí pokročilých technologií pracují naše čerpadla bez filtrace a bez jakékoliv údržby či servisních prohlídek. Jejích velkou výhodou jsou poměrně nízké pořizovací náklady a tedy krátká doba návratnosti. Voda k provozu tohoto typu čerpadla je obvykle čerpána ze studny.

Tepelná čerpadla voda-voda

Čerpadla země-voda

Mezi hlavní výhody tepelných čerpadel země-voda patří zejména stabilní topný výkon a možnost realizovat toto řešení v takřka ve všech případech. Avšak nevýhodou tohoto řešení jsou vysoké pořizovací náklady, které jsou zaviněny velkým rozsahem prací nutných k fungování čerpadla země-voda.

Tepelná čerpadla země-voda

Čerpadla voda-voda

Čerpadla Spirála voda-voda jsou našim hlavním produktem. Díky použítí pokročilých technologií pracují naše čerpadla bez filtrace a bez jakékoliv údržby či servisních prohlídek. Jejích velkou výhodou jsou poměrně nízké pořizovací náklady a tedy krátká doba návratnosti. Voda k provozu tohoto typu čerpadla je obvykle čerpána ze studny.

Čerpadla voda-voda

Podobné články