04 Dub

DO SOUTĚŽE INTERIÉR ROKU 2017 SE PŘIHLÁSILO 178 INTERIÉRŮ Z ČESKÉ I SLOVENSKÉ REPUBLIKY

O titul celkového vítěze soutěže INTERIÉR ROKU 2017 se v letošním roce uchází 178 interiérů napříč všemi kategoriemi, což je o 51 interiérů více než v loňském roce. Vysoký zájem architektů a designérů o soutěž dokládá, že povědomí veřejnosti o těchto profesích rychle stoupá. V České republice a na Slovensku každoročně vzniká mnoho skvělých a netradičně řešených interiérů, které zvládají držet krok se zbytkem Evropy a současně odrážejí aktuální trendy i požadavky klientů.

Fenoménem letošního ročníku se staly kanceláře – nejen v nových administrativních centrech, ale zejména ty, které vznikly rekonstrukcí stávajících komerčních prostor. Je potěšující, že se investoři neustále snaží zlepšovat pracovní prostředí svých zaměstnanců, které bezesporu ovlivňuje jejich pracovní výkon.

Vítězové soutěže budou vyhlášeni v úterý 10. 4. 2018 v závěru mezinárodní konference LIVING FORUM. V průběhu celého dne se v holešovickém Centru moderního umění DOX budou střídat zajímaví zahraniční i čeští hosté se svými příspěvky k letošnímu tématu: SOUKROMÍ, BEZPEČÍ A INTIMITA.

V osmnáctičlenné mezinárodní porotě zasedli např. prorektor pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr. h. c., interiérová designérka Doc. Ing. Veronika Kotradyová z bratislavské Fakulty architektury STU, designérka Sanja Pupovac z univerzity Milánská polytechnika, portugalský architekt Luís Rebelo de Andrade, který je ověnčen mnoha mezinárodními cenami, ale také režisérka Hana Třeštíková či výtvarníci Pasta Oner nebo David Saudek a další čeští i zahraniční architekti.

www.interierroku.cz

Podobné články