06 Dub

LIVING FORUM 2018 NAVŠTÍVÍ SCÉNÁRISTA FILMU SKLENĚNÝ POKOJ ANDREW SHAW A ŘADA MEZINÁRODNÍCH ARCHITEKTONICKÝCH HVĚZD

V úterý 10. dubna se v Centru moderního umění DOX v Praze uskuteční mezinárodní konference LIVING FORUM, jejímž letošním hlavním tématem je SOUKROMÍ, BEZPEČÍ A INTIMITA. Pozvání organizátorů přijaly zajímavé osobnosti z České republiky i ze zahraničí:

ANDREW SHAW, spisovatel a scénárista, Velká Británie

Andrew Shaw nechá posluchače nahlédnout na příběh brněnské vily Tugendhat z pohledu scénáristy filmu Skleněný pokoj, který je ve vile momentálně natáčen a premiéru bude mít na jaře 2019.

ROBERT KONIECZNY, architekt, atelier KWK PROMES, Polsko

Robert Konieczny, finalista Ceny Miese van den Rohe a držitel mnoha dalších prestižních ocenění, představí své specifické projekty a progresivně řešené domy, ve kterých auta vjíždí až do obytných částí domu a padací lávky domy oddělují od okolí.

MARCO LAVIT, architekt, atelier LAVIT, Francie

Marco Lavit se zasní a zavzpomíná na hotelový pokoj umístěný na jednom z nejstarších dubů u francouzského zámku Raray. Jeho projektování bylo jako šití bizarních šatů kolem mohutného stromu.

EINAR JARMUND, architekt, ateliér JVA, Norsko

Einar Jarmund dokáže na malých pozemcích vytvořit na přání klientů mimořádná díla. Na pouhých 15 m2 relativně komplikovaného pozemku vytvořil „Chatu pro spisovatele“ skýtající příjemné pracovní prostředí i atraktivní výhled

JEFFREY BROCK: architekt, atelier MONEO BROCK, Španělsko

Jeffrey Brock navrhl výjimečný mexický kostel Señor de la Misericordia, který získal mnoho zahraničních ocenění. Celá stavba na první pohled připomíná shluk krystalů a současně si pohrává s motivem okolní kopcovité krajiny.

Renomovaná výzkumná agentura CONFESS představí studii realizovanou speciálně pro soutěž INTERIÉR ROKU a kongres LIVING FORUM, ve které se zabývá otázkou zda žijí milleniálové jinak než předchozí generace.

Kompletní program LIVING FORA 2018, na které Vás srdečně zveme, najdete zde.

Podobné články