15 Dub

Bezlepková dieta? Odmění se vám tisíckrát!

Znáte někoho, kdo nesmí konzumovat lepek, protože trpí nesnášenlivostí lepku? A víte, že na jednoho diagnostikovaného celiaka připadá až deset dalších, kteří o své nemoci „zatím” nevědí? Prokouknout zdravotní problémy, kterými se projevuje citlivost na lepek, je sice komplikované, cesta ven však bývá spolehlivá. S odpověďmi vám pomůže kampaň na webovém portálu www.zitbezlepku.cz.

Jakmile vám lékař jednou oznámí, že máte celiakii nebo jinou podobu nesnášenlivosti lepku, jedno je jasné – do konce života budete muset dodržovat přísnou bezlepkovou dietu. Jedině ta totiž dokáže zcela odstranit všechny zdravotní potíže, které celiakům komplikují život. Co přesně ale taková bezlepková dieta obnáší?

„Když se pacient dozví diagnózu celiakie a to, že jediným lékem je přísná doživotní bezlepková dieta, tak má pocit, že se mu svět převrátil naruby. Ví, že musí vyřadit ze svého jídelníčku lepek, ale co bude jíst? Zpočátku má pocit, že lepek je všude – těžko se mu vysvětluje, že to není tak hrozné, že stačí vyřadit pšenici, žito a ječmen. Ostatní potraviny lepek neobsahují. Určitě je to velká změna, protože právě výrobky s lepkem jsou přirozenou součástí našeho jídelníčku. Takže celiak musí zapomenout na běžné pečivo, chléb, těstoviny, zákusky, ale i hotová jídla, jako jsou omáčky a knedlíky, či smažená jídla. Je potřeba se nad jídelníčkem důkladně zamyslet a časem každý celiak přijde na to, že to není tak strašné,“ říká Jitka Dlabalová ze Společnosti pro bezlepkovou dietu.

Taková zásadní životní změna může v člověku zkraje vyvolat obavy, jak se bude stravovat. V dnešní době se však není čeho obávat. Na trhu je už rozsáhlý sortiment kvalitních bezlepkových potravin, a to nejen v podobě různých směsí mouk, různých druhů pečiva, těstovin, sladkostí či slaných pochutin a čokoládových výrobků, ale i běžných produktů, jako je například koření či zmrzlina, kde je třeba též sledovat přítomnost lepku.

„Je tedy potřeba získat dostatek informací, co do svého jídelníčku můžete zařadit, čemu se vyhnout a kde můžete vše nakoupit. Ale hlavně vědět, které potraviny jsou pro vás vhodné. Dnes, kdy platí povinnost poskytovat spotřebitelům informace o potravinách, je vše snazší. Lepek je alergen, a tak obiloviny obsahující lepek musí být v popisu složení potraviny na obalech vždy uvedeny a je třeba ho bedlivě sledovat. Dostatek informací povede k tomu, že nebudete dělat dietní chyby, ale na druhou stranu si také nebudete ochuzovat zbytečně jídelníček víc, než je třeba. Lidem na bezlepkové dietě proto pomáháme, poskytujeme jim dostatek informací, aby se lépe zorientovali a poznali, že i bez lepku se dá žít plnohodnotný život,“ přidává své postřehy k obvyklým začátkům s dietou Jitka Dlabalová.

Je třeba se bezlepkové diety bát? „Rozhodně se není čeho bát. Nebudu lhát, že se mi při diagnóze celiakie nepromítly před očima všechny vzpomínky na úžasné maminčiny koláče a buchty. Bezlepková dieta má ten odstrašující dovětek „dieta“, ale v dnešní době se my celiaci máme velmi dobře. Na českém trhu už je velký výběr a hlavně dobrá dostupnost bezlepkových potravin. Na svém blogu www.celiaxmoni.cz se snažím fanouškům dokazovat, že lze připravit v bezlepkové variantě opravdu cokoliv, jen to chce trošku zkušeností a trpělivosti, protože bezlepkové suroviny mají jiné vlastnosti než ty klasické. A přestože mám celiakii diagnostikovanou jen necelé tři roky, zvládnu doma upéct výborný bezlepkový chléb, kynuté knedlíky nebo velikonočního beránka. A rozdíl v chuti? Prostě nepoznáte. Vnímám, že za poslední dva roky se hodně k lepšímu změnil i trh a že firmy investují do strojů, aby mohly oblíbené produkty přivést celiakům do jejich do bezlepkového života. Má diagnóza e změnila prakticky všechno. Zajímám se více o kvalitu potravin, vybírám si, důkladně čtu složení a hlavně předávám své zkušenosti dál nově diagnostikovaným nebo stávajícím celiakům. Díky celiakii dělám, co mě baví, cestuji, píšu recenze a spolupracuji se značkami, které mají smysl a dávají nám celiakům možnost výběru. Vydala jsem vlastní knihu, setkávám se se zajímavými lidmi a bojuji s předsudky o bezlepkové dietě. Dělám, co mě naplňuje, a to jen díky celiakii,“ shrnuje svůj postoj Monika Menky, jejíž blog CeliaxMoni, plný tipů a bezlepkových receptů, je mezi celiaky hitem.

Bezlepková dieta je jen nový přístup k plnohodnotnému životu pro všechny osoby trpící nesnášenlivostí lepku. Dnešní doba nabízí kvalitní plnohodnotné potraviny bez lepku, restaurace jsou povinny informovat o přítomnosti lepku, ale dodržování bezlepkové diety je především o vlastní důslednosti a pozornosti celiaků. Zjistěte si více na www.zitbezlepku.cz.

  • Navštivte www.zitbezlepku.cz

  • Vyzkoušejte jednoduchý test odhalující první příznaky nesnášenlivosti lepku, zdarma na webové stránce.

  • Zkonzultujte svůj zdravotní stav s naším nutričním terapeutem zdarma, zaregistrujte si čas konzultace na webové stránce www.zitbezlepku.cz

Vzdělávací projekt Květen – měsíc bez lepku, webový portál Zitbezlepku.cz a další aktivity spojené s osvětou přináší italský výrobce prémiových bezlepkových potravin Schär ve spolupráci se Společností pro bezlepkovou dietu Celiak.cz.

Podobné články