05 Kvě

Tip Inspirati – NOVINKA – nové chutné bezlepkové chleby.

Zde Video recept:

Chcete si osvěžit jídelníček něčím novým a inspirativním? Zkuste naše tipy na bezlepkové sendviče. Vybrat si můžete ze tří variant. Která z nich vám zachutná nejvíc?

 

Složení

Sendvič s kozím sýrem, červenou řepou, špenátem a ořechy:
2 plátky
(nadýchaný)
kozí sýr
(vařená)
červená řepa
špenát
vlašské ořechy
sůl a pepř
Sendvič se šunkou, goudou a salátem:
2 plátky
Dijonská hořčice
šunka
Gouda
(Little Gem)
salát
sůl a pepř
Sendvič s avokádem, rukolou a vajíčkem:
avokádo
rukola
vejce
(Lučina)
pomazánkové máslo
sůl a pepř

Příprava

  • Sendvič s kozím sýrem, červenou řepou, špenátem a ořechy
    Plátek chleba namažeme kozím sýrem, poklademe listovým špenátem, plátky vařené červené řepy a půlkami vlašských oříšků. Dle chuti osolíme a opepříme. Nakonec přiklopíme druhým plátkem chleba a úhlopříčně rozpůlíme.
  • Sendvič se šunkou, goudou a salátem
    Plátek chleba namažeme dijonskou hořčicí, poklademe plátky šunky, salátem Little Gem a plátky goudy. Dle chuti osolíme a opepříme. Nakonec přiklopíme druhým plátkem chleba a úhlopříčně rozpůlíme.
  • Sendvič s avokádem, rukolou a vajíčkem
    Plátek chleba namažeme Lučinou, poklademe na plátky nakrájené vajíčko, rukolu a na plátky nakrájené avokádo. Dle chuti osolíme a opepříme. Nakonec přiklopíme druhým plátkem chleba a úhlopříčně rozpůlíme.
  • CZ_Glutenfrei.jpg

Více receptů naleznete na: https://www.schaer.com/cs-cz/ro/bezlepkove-recepty

Znáte někoho, kdo nesmí konzumovat lepek, protože trpí nesnášenlivostí lepku? A víte, že na jednoho diagnostikovaného celiaka připadá až deset dalších, kteří o své nemoci “zatím” nevědí? Prokouknout zdravotní problémy, kterými se projevuje citlivost na lepek, je sice komplikované, cesta ven však bývá spolehlivá. S odpověďmi vám pomůže kampaň na webovém portálu www.zitbezlepku.cz. Můžete si zkusit jednoduchý online test nebo se zaregistrovat na konzultaci s nutričním terapeutem zdarma právě v měsíci květnu. Sledujte video:

Podobné články