08 Kvě

Tip Inspirati – Bezlepkový recept – Hovězí hamburger s čedarem, cibulí a cuketou

Nová verze klasického cheeseburgeru… ochucená grilovanou cuketou!

Složení

500 g
hovězí maso mleté
4 plátky
čedar
2
červená cibule
2
cukety
4
1
stroužek česneku
1
rajče
tartar or Béarnaise sauce (optional)
4
salátové listy
hrstka
petržel
trochu
extra panenský olivový olej
sůl podle chuti

Příprava

  • Smíchejte v misce mleté hovězí se špetkou soli a oloupaným a jemně nakrájeným česnekem a poté vytvořte 4 pravidelné placičky. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji. Zbavte cukety špiček a nakrájejte je na velmi jemné plátky.
  • Rozpulte housky a opečte je na dobře vyhřáté grilovací pánvi překrojenou stranou dolů.
  • Cuketu krátce ogrilujte z obou stran, poté ji ochuťte troškou oleje, špetkou soli a nasekanou petrželkou. Orestujte také masové placičky, po cca 2 minutách je otočte.
  • Pak vytvořte následujícím způsobem hamburgery: housky potřete tatarskou omáčkou, na spodní část housky položte salát a cibuli, poté překryjte opečeným burgerem, rajčetem a cuketou. Nakonec přidejte plátek čedaru a zakryjte horní částí housky. Podávejte teplé.

Oskarova rada:
Pokud chcete, aby měl hamburger výraznější chuť, použijte 300 g hovězího a 200 g jehněčího.

 

  • CZ_Glutenfrei.jpg
  • CZ_Weizenfrei.jpg
  • CZ_OhneEi.jpg

Více receptů naleznete na: https://www.schaer.com/cs-cz/ro/bezlepkove-recepty

 

Znáte někoho, kdo nesmí konzumovat lepek, protože trpí nesnášenlivostí lepku? A víte, že na jednoho diagnostikovaného celiaka připadá až deset dalších, kteří o své nemoci „zatím“ nevědí? Prokouknout zdravotní problémy, kterými se projevuje citlivost na lepek, je sice komplikované, cesta ven však bývá spolehlivá. S odpověďmi vám pomůže kampaň na webovém portálu www.zitbezlepku.cz. Můžete si zkusit jednoduchý online test nebo se zaregistrovat na konzultaci s nutričním terapeutem zdarma právě v měsíci květnu. Sledujte video:

Podobné články