11 Kvě

Poradíme vám, jak vybrat infrasaunu

Uvažujete, že si pořídíte domů infrasaunu? Pak již určitě víte, že infrasauny mají prokazatelné léčivé účinky. Máte vybrané vhodné místo ve svém domě nebo bytě, kam chcete infrasaunu umístit. A nechcete naletět první nabídce, takže jste prohlédli spoustu webů, které infrakabiny nabízí. My vám dnes férově prozradíme, jaký je rozdíl mezi levnou a drahou infrasaunou.

Infrazářiče

To co dělá infrasaunu infrasaunou jsou zářiče, které produkují infračervené paprsky. Ty přitom neohřívají vzduch v kabině, ale podobně jako slunce, prohřívají přímo vaše tělo.

Infrazářičů je na trhu několik druhů. Nejlevnější jsou magnesiové zářiče – ty mají ve svých kabinách různé hobbymarkety a jejich výhodou je, že jsou levné. Ale kabinu vytápějí až desítky minut. Tělo sice prohřejí, ale produkují takový druh záření, který ohřeje jen povrch kůže a infrasauna pak funguje jen jako prohřívárna. Na vaše zdraví nemá žádný vliv. Kromě toho, že si při sezení v kabině odpočinete.

Nejkvalitnější infrazářiče jsou takové, které produkují zároveň několik druhů infračerveného záření, tj. jsou širokospektrální, jako např. infrazářiče Vitae. Paprsky pak pronikají do hloubky vašeho těla (uvádí se až několik centimetrů) a zlepšují tak krevní oběh, urychlují hojení ran a zbaví vás bolesti kloubů a svalů. Naplno se zahřejí už za 1 vteřinu po zapnutí a odpadá tak dlouhé čekání, než se infrasauna rozehřeje.

Použité dřevo

Levné infrasauny jsou postaveny z nekvalitního materiálu, který bývá často pro infrakabinu nevhodný, výrobci šetří na jeho opracování. Až budete chtít ve své domácí infrasauně užít chvilky relaxace zjistíte, že vás nezačištěné lavice a opěrky dřou do zad a dráždí holou kůži.

Zavedení výrobci používají pro stavbu infrasauny především cedr nebo dřevo z kanadské borovice hemlock, které se nekroutí a má dobré tepelně-izolační vlastnosti.

Kolik let mi infrasauna má sloužit?

Levná infrasauna z hobbymarketu není koncipována ani stavěna na dlouhou životnost. Po uplynutí standardní 2 leté záruky bývá velkým problémem servis nebo opravy. Pokud jste domácí kutil, leccos si možná opravíte sami. Pro nás ostatní je zde ponaučení, že levné zboží zkrátka bývá lepší vyhodit a koupit nové. Jenže u produktu za několik desítek tisíc korun to moc smysl nedává.

Oproti tomu výrobce kvalitní infrasauny poskytuje často záruku až několik let. A servisní zázemí vám poskytne po celou dobu životnosti vaší kabiny. Tady se ukazuje více než kde jinde, že prvotní úspora není to podstatné, co byste měli hledat.

Pokud se chcete podívat, jak vypadá kvalitní infrasauna, doporučujeme udělat si chvilku a navštívit saunové showroom v Praze Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz

Podobné články