12 Kvě

Tip Inspirati – Bezlepkový recept – Linecký koláč

Video recept

Recept na rakouskou pochoutku! Tradiční linecký koláč plněný brusinkovou marmeládou a na povrchu zdobený mřížkou z lineckého těsta!

Složení

300 g
250 g
170-200 g
máslo
170 g
cukr
2
vejce
5 g
kypřicí prášek
10 g
vanilkový prášek
15 ml
rum
5 g
skořice
270 g
brusinková marmeláda

Příprava

  • Změklé máslo s cukrem, solí, citronovou kůrou a vanilkovým cukrem utřeme do pěny, po jednom vmícháme vejce a hmotu důkladně našleháme. Vmícháme zbylé přísady a hotové těsto necháme půl hodiny odpočinout.
  • 2/3 těsta rozetřeme do formy důkladně vytřené máslem a silně potřeme marmeládou. Zbytek těsta naplníme do stříkacího sáčku a vytvoříme na marmeládě mřížku. Potřeme vajíčkem a v předehřáté troubě pečeme asi 40 minut při 160 °C.
  • CZ_Glutenfrei.jpg
  • CZ_Weizenfrei.jpg

Více receptů naleznete na: https://www.schaer.com/cs-cz/ro/bezlepkove-recepty

 

Znáte někoho, kdo nesmí konzumovat lepek, protože trpí nesnášenlivostí lepku? A víte, že na jednoho diagnostikovaného celiaka připadá až deset dalších, kteří o své nemoci „zatím“ nevědí? Prokouknout zdravotní problémy, kterými se projevuje citlivost na lepek, je sice komplikované, cesta ven však bývá spolehlivá. S odpověďmi vám pomůže kampaň na webovém portálu www.zitbezlepku.cz. Můžete si zkusit jednoduchý online test nebo se zaregistrovat na konzultaci s nutričním terapeutem zdarma právě v měsíci květnu. Sledujte video:

Podobné články