22 Kvě

Na pražskou Pařížskou vstoupily nové značky Céline, Brunello Cucinelli, Hogan, Philipp Plein, Valentino, Elisabetta Franchi a Furla

Pařížská je stále nejdražší ulicí ve střední a východní Evropě s prime rent
225 EUR/ m
2 / měsíc, další ulicí je Na Příkopě s prime rent 220 EUR / m2 / měsíc

Praha 22. května 2018 – Podle studie společnosti CBRE, světového lídra v oblasti komerčních realitních služeb, vstoupily v posledních šesti měsících na Pařížskou nové značky Céline, Brunello Cucinelli, Hogan a Philipp Plein, Elisabetta Franchi a Furla. Díky nedostatku retailových prostor, se rozšiřuje pražská high street do přilehlých ulic Pařížské, Na Příkopě a dalších.

Tomáš Beránek, Head of High Street Retail and Tenant Representation společnosti CBRE, doplňuje:

Pařížská ulice stále udává úroveň nejvyššího dosahovaného nájemného v České republice a je
o ni pořád velký zájem. V posledním roce zde byla otevřena řada nových obchodů. Z realitního pohledu však k mnoha změnám nedošlo, dlouhodobí nájemci často jen změnili koncept ve své jednotce. Je to lokalita pro ty nejsilnější. Kromě mateřských společností velkých mezinárodních značek zde otevírají obchody jen silné lokální skupiny, které zastupují portfolio luxusních módních značek.”

V roce 2018 CBRE očekává podobně stabilní trend. Luxusní značky, které byly dosud mimo Pařížskou, se sem snaží přesunout své prodejny. CBRE také monitoruje na trhu poptávku několika nových značek.

A jak se vyvíjí nájemné na dalších trzích světa?

Top 10 globálních high streets podle úrovně nejvyššího dosahovaného nájemného v prémiových lokalitách:

Trh EUR/m2/měsíc
New York

2 291

Londýn

1 436

Hong Kong

1 290

Paříž

990

Tokio

915

Sydney

823

Peking

740

Zurich

696

Singapore

601

Guangzhou

591

Podobné články