08 Čvn

Tip Inspirati – Cuketové rolky plněné tvarůžkovou pěnou

50 g Olomouckých tvarůžků

200 g smetany ke šlehání

2 cukety

50 g parmské šunky

olej

Smetanu a strouhané tvarůžky dejte do kastrůlku a potom za stálého míchání udržujte teplotu tak, aby se tvarůžky stihly rozpustit dřív, než se směs začne vařit.

Odstavte z plotny a nechte vychladnout. Během chladnutí občas promíchejte, aby směs byla v pohybu. Je potřeba, aby sýr zůstal rozpuštěný ve smetaně a netvořil pokličku na povrchu. Až směs vychladne, dejte ji ještě zhruba na půl hodiny do ledničky, aby byla studená. Pak vyšlehejte do pěny jako klasickou šlehačku.

Cukety opláchněte. Ponechte slupku a nakrájejte je na podélné plátky silné půl centimetru. Na pánvi rozehřejte malé množství oleje a velmi zvolna na něm cuketové plátky opékejte, každý zhruba 10 minut. Opečené cukety odložte na papírovou kuchyňskou utěrku, odsajte z nich přebytečný tuk a nechte vychladnout.

Na každou cuketu položte plátek parmské šunky, naplňte tvarůžkovou pěnou a zarolujte. Po straně můžete spíchnout párátkem.

TIP

  • Tvarůžkovou pěnu můžete zabalit i do plátku šunky jako variaci na oblíbené předkrmové rolky. Dobře se s ní dají ozdobit také chlebíčky a jednohubky.

Snadná příprava * 4 až 6 porcí * příprava 30 minut + chlazení

vegetariánský recept

bezlepkový recept

Podobné články