12 Čvn

Chcete být fit a zdraví? Pořiďte si infrasaunu!

Infrasauna je vlastně vaše soukromá oáza zdraví. Pravidelné infrasaunování vám pomůže ke zdravému tělu, krásné a mladistvě vypadající pleti a ke svěží mysli. Infrasauny totiž mají prokazatelné léčivé účinky a hravě zastoupí salóny krásy, lékaře i psychology.

Pozor! Není infrazářič jako infrazářič!

Základem každé infrasauny jsou speciální infrazářiče, které produkují infračervené paprsky. A tady narážíme na největší problém. Levné infrakabiny, aby dosáhly co nejnižší ceny, používají ty nejobyčejnější keramické zářiče. Ty ale produkují hlavně teplo a v lepším případě pouze střední a dlouhé spektrum infrazáření.

Pokud chcete, aby infrapaprsky léčily (a platilo to, co píšeme v úvodu tohoto článku), pak vybírejte takovou infrakabinu, kde výrobce použil tzv. širokospektrální zářiče. Třeba Philips Vitae, které využívá český návrhář a stavitel saun, společnost SaunaSystem.

Kvalitní infrazářič totiž produkuje téměř celé spektrum infrazáření a funguje pak jako opravdické slunce. Kompletním spektrem, které má již zmíněný infrazářič Vitae, myslíme krátké A + střední B + dlouhé C infrazáření. A navíc – tento infrazářič dosáhne 100 % výkonu již za 1 vteřinu po zapnutí, čímž odpadá dlouhé čekání, než se kabina rozehřeje na provozní teplotu.

Kompletní detoxikace těla

V infrasauně je teplota okolo 30–60°C, takže se jí nemusí bát ani lidé se srdečními problémy, kteří do klasické finské sauny kvůli velkému horku nemohou. Nižší teploty nezatěžují organismus a pomáhají detoxikovat tělo šetrně a účinně.

Spolu s potem se v infrakabině nevyplavuje pouze voda, jako u klasického saunování, ale také tuky a cholesterol. Během 30 minut v infrasauně zhubnete – spálíte až 600 kalorií!

Čistí pleť, zbaví vás akné a celulitidy

Zahříváním se vaše kůže prokrvuje, zlepšuje se krevní oběh. Pocení pokožku zbavuje škodlivin a čistí póry. Pokud vás trápí akné, dopřávejte si infrasaunu pravidelně. Relaxace pod infrapaprsky je také zaručeným receptem na kopřivku, ekzémy nebo celulitidu.

Relaxujte a hýčkejte sami sebe

Nezapomínejte na svoji psychiku! Několik desítek minut v infrasauně s vámi udělá zázraky! Pokud se budete infrapaprskům vystavovat pravidelně, pocítíte příval energie, zbavíte se únavy, bolesti hlavy a kloubů. Pobyt v infrasauně zároveň stimuluje produkci endorfinů – hormonů štěstí. Takže vlastně platí, že pořídíte-li si domů infrasaunu, koupíte si tak nekonečné štěstí.

Pořiďte si svoji vlastní infrasaunu! Česká společnost SaunaSystem vám ji navrhne a postaví přímo na míru. A nepotřebujete ani moc místa – úplně postačuje prostor 1 m2.

www.saunasystem.cz

Podobné články