28 Čvn

Drážková střešní krytina Lindab Seamline dotváří elegantní architekturu moderních rodinných domů

Ti, kdo mají pro výstavbu rodinného domu větší pozemek, se dnes často rozhodnou pro jednopodlažní rodinný dům s dostatkem prostoru, jehož výhodou je mimo jiné i bezbariérovost. K elegantnímu a kompaktnímu designu takových rodinných domů přispívá i střešní krytina. Inspirací mohou být dvě realizace od Lindabu, předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli, na nichž byla využita drážková střešní krytina Lindab Seamline.

Obě realizace jsou z východních Čech a jejich projektantem byl královéhradecký ateliér BOŘKE HK. Krytina Lindab Seamline je velmi flexibilní: lze ji ohýbat a překládat, kopíruje všechny tvary a úhly střešních rovin. Architektům a projektantům tak dává absolutní volnost. Ve spojení s nadčasovým designem to byl hlavní důvod, proč se v ateliéru BOŘKE HK rozhodli právě pro ni.

Jednopodlažní rodinný dům má členitý půdorys, skládající se ze tří jinak vysokých bloků s pultovými střechami do tvaru L. Pro střešní krytinu Lindab Seamline jsme zvolili barvu kamenné šedi s barevně ladícími okapy. Spodní část přesahů střech je zaklopena palubkami v odstínu světlý teak,” popisuje Petr Bořke, ředitel ateliéru BOŘKE HK.

Podobné články