07 Srp

Domácí wellness pomáhá vašemu zdraví

Někdo má rád vysoké teploty a vlhký vzduch v sauně, další s oblibou relaxuje ve vířivce, jiný si dopřává zdravotní tempa v bazénu. Jedno ale mají všichni společné: nikdo nemá rád saunu plnou cizích a potících se lidí, nechtěné dotyky těl v přeplněné vířivce nebo kopance od druhých při plavání. Nabízíme vám řešení.

Domácí wellness

To co bylo ještě nedávno nedostupným luxusem se čím dál častěji stává součástí rodinných domů nebo větších bytů. Domácí wellness centrum tak pomalu ale jistě míří mezi širokou veřejnost.

Stále více lidí po příchodu z práce zaleze do sauny, užívá si masážní bublinky ve vířivce nebo rovnou skáče po hlavě do bazénu. A to vše má prokazatelné pozitivní účinky na vaše zdraví a pomáhá k regeneraci těla.

Sauna

Vlivem vysokých teplot ve finské sauně dochází k velkému a rychlému prokrvení celého těla, vaše teplota se zvýší až o 2 °C, což vyvolá v organismu obrannou reakci. Zvyšuje se tvorba protilátek a roste obranyschopnost těla.

Spolu s pocením se v sauně uvolňují i toxické látky, saunování prospívá k rychlejšímu odstranění potréninkové únavy. Sauna je ideální procedura pro sportovce.

Infrasauna

infrasauně jsou teploty nižší než v klasické sauně, dosahují kolem 55 °C. Infrasauna je tak vhodná o pro astmatiky, alergiky nebo kardiaky, kteří do klasické sauny s ohledem na vysoké teploty nemohou.

Infrasauna tělo prohřívá nikoli vzduchem, ale infračerveným zářením. Pokud vaše infrakabina používá kvalitní infrazářiče (např. Vitae), pak záření proniká až do hloubky 4 cm pod kůži, takže pomáhá uvolnit svaly a od bolestí kloubů.

Whirlpool neboli vířivka

Ve vířivce pomáhá teplá a vířící voda urychlit hojení vnitřních zranění nebo pohmožděnin, pozitivně je ovlivněn kardiovaskulární systém. Není proto divu, že pobyt ve vířivé vaně je často zařazován do léčebných a rehabilitačních procesů v lázních.

Uvažujete o domácím wellness?

Kontaktujte nás nebo se přijeďte nezávazně podívat na typické domácí wellness do našeho Showroomu v Praze Uhříněvsi. Ukážeme vám několik druhů finských saun, infrakabiny, venkovní saunu nebo atraktivní ochlazovací sprchu a mnoho dalšího. A společně si popovídáme o tom, jak nejlépe splnit váš sen o vlastním wellness…

www.wellness-vision.cz

Podobné články