08 Úno

Nejvýznamnější kancelářská soutěž v České republice v čele s Evou Jiřičnou CBRE Zasedačka roku 2018 vyhlásila své vítěze

Vítězové převzali ceny ze skláren Rückl, Bomma a firmy Gravelli.

 

Večerem provázeli Zorka Hejdová a Libor Bouček.

 

 

Kategorie

Vítěz

Město

Zasedačka roku

Dentons

Praha 1

Nejatraktivnější pracovní prostředí

KOMA Modular

Vizovice

Kancelář jako DNA firmy

Škoda Auto Digilab

Praha 7

Malá kancelář

Black n‘ Arch

Praha 5

Zdravá kancelář

(odborný garant Česká rada pro šetrné budovy)

Arval

Praha 4

Chytrá spolupráce

(odborný garant Spaceti)

Trask Solutions

Praha 4

Kanceláře pro budoucí výzvy

(odborný garant Skanska)

Nano Energies

Praha 1

Architektonický návrh

(odborný garant ČVUT)

Kurz architects za návrh kanceláří SinnerSchrader

Praha 9 (sídlo SinnerSchrader)

Hlasování veřejnosti

(probíhalo na rádiu Evropa 2)

Livesport

Praha 5

 

Praha, 8. února 2019Pátý jubilejní ročník soutěže CBRE Zasedačka roku 2018 zná vítěze všech kategorií, kteří převzali ocenění na slavnostním vyhlášení v kancelářské budově Corso Court v Karlíně v Praze. Vítězi devíti kategorií jsou společnosti Dentons, KOMA Modular, Škoda Auto Digilab, Black n‘ Arch, Arval, Trask solutions, Nano Energies, Kurz architects za návrh kanceláří SinnerSchrader a Livesport. Mezi vítězi je jeden reprezentant z regionu, a to KOMA Modular z Vizovic, budova, která je bývalým českým pavilonem EXPO 2015, ostatní vítězové jsou z Prahy.

U architektury se mi líbí rozmanitost úhlů pohledu, které přináší a stejně tak je to i u kanceláří. Mám radost, že za pět let v soutěži jsou vítězové opět reprezentanty kancelářských prostor budoucnosti, a přála bych si, aby firmy přicházely stále s novými, ale zároveň smysluplnými nápady,“ dodává k vítězům Eva Jiřičná, světoznámá architektka a předsedkyně poroty CBRE Zasedačka roku.

V případě právnické kanceláře Dentons byly použité silné dubové desky v zasedacích místnostech nebo stolečky typu „pařez“. V KOMA Modular (pavilon EXPO 2015) nejsou žádné sádrokartony, ale je zde železo, dřevo, sklo a typické průmyslové prvky, vnitřní prostor je otevřený po střechu a atriem se vine od prvního podlaží až po střechu spirálovité plátno s barevnými motivy. Škoda Auto Digilab použila funkční automobilové prvky jako couvací kameru jako Skype kameru pro neformální videokonference nebo polohovatelná automobilová sedadla jako relax sedačky v hovornách. Black n‘ Arch kancelářský prostor evokuje pocit, že jste v divadelním prostoru a bodové nasvětlení zvyšuje pocit vnímání nábytku jako divadelních kulis. Architekty jsou David Černý a Tomáš Císař.

Do soutěže se přihlásilo rekordních 101 firem napříč různými obory. Nejvíce dominovaly IT firmy, poté ecommerce, finanční sektor nebo firmy z oblasti marketingu či výroby. Mezi finalisty se objevila také čtyři coworkingová centra, která zažívají nyní v České republice zlaté časy,“ doplňuje Kateřina Havlová, Associate Director A&T Services – Office ve společnosti CBRE.

Mezi dalšími vítězi je Arval, který sídlí v budově Main Point Pankrác. Ta je první budovou svého druhu na světě schopnou pohlcovat smog a snižovat emise, samotné prostory pak provází motiv automobilu. Trask Solutions kladl v nových kancelářích důraz na kreativitu a inovaci, která se od IT očekává. Je zde houpačka nebo obývák či další zákoutí podporující brainstorming, přátelské prostředí a rodinnou atmosféru. Nano Energies překračuje zažité stereotypy, centrem místností se tak vine záhon z květin, zdi porůstá mech a celému prostoru dominuje strom, pod jehož korunou bez přestání probíhají obchody s elektřinou v šesti různých zemích světa. Kurz architects s návrhem kanceláří SinnerSchrade jsou v prostorách bývalého výzkumného ústavu s velmi silnou industriální atmosférou. Hlavním motivem celého prostoru je úhlopříčná osa, která funguje jako hlavní koridor a končí na otevřené terase. Po stranách se postupně otvírají zasedačky, průsvitné meeting boxy nebo odpočinková závěsná lehátka. V Livesport mají možnost jezdit po chodbách na koloběžkách, zahrát si golf či stolní tenis, pracovat v kancelářích, které jsou designově spojené s různými sporty.

Hlavní porota ve složení Eva Jiřičná (AI-DESIGN), Alexandra Tomášková (Skanska), Richard Curran (CBRE), Jiří Kejval (Techo), Jan Musil (LIKO-S), Tomáš Jindříšek (Dark Side) a Pavel Maurer (Grand Restaurant) rozhodovala na základě hodnotících kritérií z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti a atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance.

Mezi vítězi je KOMA Modular z Vizovic, ale mezi finalisty se objevily také firmy z Brna, a to The Distillery – Social Reactor, The Funtasty, Avast Software, Lundegaard, STRV a AREAL SLATINA. Jsou zde také firmy z dalších regionů jako CHALET servis z Bludova, LD Seating z Boskovic, Verizon z Ostravy a Madeo ventures ze Zlína. Do kategorie Architektonický návrh se se svými projekty zapojilo 12 architektů.

Soutěž vyhlašuje a zastřešuje společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb. V roce 2014 proběhl první ročník. Od té doby se do soutěže v České republice zapojilo přes 400 firem a porota z nich vybrala 174 finalistů. Soutěž získala mezinárodní rozměr a v současnosti probíhá také na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Rumunsku a Belgii. Generálními partnery jsou společnosti Skanska, LIKO-S a Techo, hlavními partnery jsou Ecophon, Microoffice, Nespresso, Proudly, Spaceti a Underline. Mezi další partnery patří AI-DESIGN, AmCham, Česká rada pro šetrné budovy, ČVUT – katedra architektury a e-kolo.cz. Design ocenění navrhly společnosti Rückl a Bomma ve spolupráci s Gravelli. Mediálními partnery jsou Forbes, E15, mediální skupina Active (Evropa 2 a Radio ZET), kancelarsnu.cz, archspace.cz, inspirati.cz, markething.cz, morethanoffice a cbreproperties.cz. Více o soutěži se dozvíte na webových stránkách www.zasedackaroku.cz.

Podobné články