11 Úno

Informace o vítězných kancelářích CBRE_Zasedačka roku_2018

Vítěz kategorie Zasedačka roku – DENTONS EUROPE CS

Do nové podoby kanceláří se promítla vize architekta Stanislava Fialy. Kombinace originálního nábytku na míru, kde byly použité silné dubové desky v zasedacích místnostech nebo stolečky typu „pařez“ a kvalitního kancelářského nábytku, spojuje originalitu, perfektní zpracování, ikonický design a špičkovou ergonomii. Důraz je kladen na barevnost – každé patro je laděno do jiného tónu, přičemž převládají odstíny barev červené a zelené a díky skleněným příčkám barvy prostupují napříč prostorem.

Vítěz kategorie – Nejatraktivnější pracovní prostředí – KOMA MODULAR

Jedná se o bývalý český pavilon EXPO 2015, který byl přemístěn zpět k výrobci KOMA MODULAR ve Vizovicích a slouží jako polyfunkční administrativní budova a veřejné výstavní centrum, které se nachází v přízemí. Ve dvou dalších patrech jsou kancelářské prostory. Na střeše je posezení a bylinková zahrada s výhledem na areál firmy, přírodu i Vizovice. Vnitřní prostor objektu je industriálně laděný. Není zde žádný sádrokarton, ale je zde železo, dřevo, sklo a typické průmyslové prvky. Vnitřní prostor je otevřený po střechu, atriem se vine od prvního podlaží až po střechu umělecké dílo, spirálovité plátno s barevnými motivy, které vytvořila Barbora Šlapetová a je v kontrastu s industriálním prostředím.

Vítěz kategorie – Kancelář jako DNA firmy- ŠKODA AUTO DIGILAB

Variabilní kancelářský prostor je navržen tak, aby podpořil spolupráci se startupy, které mají potenciál zlepšit nebo radikálně inovovat oblasti firemního zaměření. Přinášejí digitální, propojené, bezpečné, ekologické a chytřejší automobily, produkty a služby mobility. V interiéru jsou použity funkční automobilové prvky jako páté dveře vozu Kodiaq, couvací kamera jako Skype kamera pro neformální videokonference, výplně stropů vozů Škoda jako plovoucí akustický podhled, bočnice vozu Kodiaq jako optický paraván pro oddělení hovoren nebo polohovatelná automobilová sedadla jako relax sedačky v hovornách.

Vítěz kategorie – Malá kancelář – ATELIÉR BLACK N‘ ARCH

Provedení interiéru vychází ze scénografického přístupu k interiérovému designu. Základním prvkem je samozřejmě černá barva, která evokuje pocit působnosti v divadelním prostoru. Bodové nasvětlení dílčího vybavení zvyšuje pocit vnímání nábytku jako divadelních kulis. Neméně podstatným detailem ateliéru je roxorová jungle, v které se prolínají barvy zeleně a světlého dřeva. Veškerý nábytek si studio navrhovalo samo. Nábytek byl proto také vyroben přímo na zakázku pro tento interiér. Celý vnitřní prostor je jednolitý, kontinuální, a zahrnuje jak pracovní plochy, tak zasedací místnost či menší kuchyňku. Architekty jsou David Černý a Tomáš Císař.

Vítěz kategorie – Zdravá kancelář – ARVAL

Interiér kanceláří reflektuje fenomén automobilu, který je v samém srdci Arvalu a propsal se až do nejmenších detailů návrhu. Celkovou dispozici tvoří oblé objekty obložené dýhovanými panely inspirované plynulou jízdou automobilu. Členité prostory jsou v souladu s náplní činností jednotlivých týmů rozděleny na klidnější a dynamičtější části. Arval hledal nové prostory pro své sídlo, které by vystihovaly jak zažitou kulturu firmy, očekávání kolegů na atraktivní a moderní pracovní prostředí, tak celkové business zaměření, včetně požadavků na dopravní dostupnost a polohu. Budova Main Point Pankrác, ve které Arval sídlí, je první budovou svého druhu na světě, schopnou pohlcovat smog a snižovat emise v ovzduší. Pracoviště jsou navržena primárně s důrazem na ergonomii a prostorovou akustiku.

Vítěz kategorie – Chytrá spolupráce – TRASK SOLUTIONS

Od IT firem se očekává kreativita a inovativní přístup k řešení projektů. Tedy svět IT dnes už dávno není pouze o programování dle přesného zadání. Proto se v Trasku můžete s kolegy pobavit o důležitém projektu na houpačce, domluvit si schůzku v prostoru připomínající obývací pokoj, nebo uspořádat kreativní brainstorming v jednom z mnoha koutů, které vybavením a dispozicemi lákají k plánovaným i neplánovaným setkáním. Design kanceláří inspirovaly její firemní hodnoty: kultura postavená na znalostech a jejich sdílení, přátelské prostředí, kreativita a rodinná atmosféra. Pestrá paleta míst pro práci, myšlení, soustředění a setkávání. Recepce a barový pult jako betonové sousoší v samotném srdci kanceláří multifunkčním prostoru s komunitní jídelnou, který odráží silnou firemní kulturu společnosti.

Vítěz kategorie – Kanceláře pro budoucí výzvy – NANO ENERGIES

Už deset let Nano Energies ukazuje na inovacích v moderní energetice propojení přírody a technologie. Nyní se jejich práce a snaha o udržitelný byznys odráží i v jejich prostorech. Díky tomu, že se Nano Energies v novém sídle nebálo překročit zažité stereotypy, tak nyní může pracovat svobodněji. Centrem místností se tak vine záhon z květin, zdi porůstá mech a celému prostoru dominuje strom, pod jehož korunou bez přestání probíhají obchody s elektřinou v šesti různých zemích světa. Interiér navazuje na zelenou střechu a porostlé fasády pražské budovy DRN.

Vítěz kategorie – Architektonický návrh – JAN KURZ ARCHITEKTI za návrh kancelář SINNERSCHRADER

Prostory v bývalém výzkumném ústavu měly již dopředu velmi silnou industriální atmosféru a tu bylo nutné respektovat stejně jako její řád a stávající konstrukce. Prostor je členěn podle potřeb jednotlivých týmů a v otevřené hale bylo nutné nalézt různorodost, a vytvořit tak různá zákoutí. K tomu pomohlo využití různých materiálů přes pozinkované plechy, polykarbonátové desky až po vlněné koberce a dřevěné překližky. Hlavním motivem celého prostoru je však úhlopříčná osa, která funguje jako hlavní koridor a ulice, po jejíchž stranách se postupně otvírají zasedačky, průsvitné meeting boxy, kuchyně, odpočinková závěsná lehátka a mnoho dalších elementů návrhu. Tato osa, začínající u hlavního vstupu a končící na otevřené terase, dává celému prostoru dynamiku.

Vítěz kategorie – Hlasování veřejnosti – LIVESPORT

Zaměstnanci Livesportu mají možnost jezdit po chodbách na koloběžkách, zahrát si golf či stolní tenis, pracovat v kancelářích, které jsou designově spojené s různými sporty, nebo odpočívat v menších relax místnostech věnovaných fotbalu, tenisu a basketbalu. Kanceláře Livesportu se nacházejí v budově Aspira Business Centre, kterou Livesport vlastní. Při stavbě, která byla dokončena v prosinci 2017, se kladl důraz na ekologický aspekt celé budovy.

Podobné články