26 Bře

Už jste slyšely o 3D PVC a 3D polystyrénových obkladech? Pokud ne, tak je tento článek určen přesně pro vás.

3D PVC obklady nabízejí inovativní řešení pro lidi, kteří si chtějí za nízké náklady a bez zbytečné ztráty času změnit svůj interiér. Tyhle obklady jsou vyráběny z lehkého PVC materiálu o tloušťce 0,5 mm. S těmito obklady si dokážete velmi jednoduše obnovit nebo zkrášlit Váš obývací pokoj, kuchyni, či kteroukoli pokoj v interiéru. Jsou vhodné nejen do domu, či bytu, ale i do kanceláří, hotelů, nebo prodejen různého charakteru. Jejich velkou výhodou je, že nemusíte provádět drahé úpravy vašich stěn, ale jednoduše si tyto obklady dokážete nalepit i sami. Kromě toho, že obklady zkrášlí Váš interiér, dokáží také zaizolovat stěny a překrýt jejich případné nerovnosti. Jsou vynikající alternativou ke drahým materiálem jako např. kámen, dřevo, keramika, nebo i koženka.

Stručné výhody 3D PVC obkladů:

– velmi jednoduchá montáž, kterou zvládne téměř každý,

– velmi nízká hmotnost, díky které se mohou obklady instalovat i na nenosnou stěnu,

– snadná údržba, neboť obklady jsou hladké a nenasákavé,

– vhodné i do vlhkého prostoru,

– těžko hořlavé,

– tepelně i zvukově izolují,

– zakrývají nedostatky na stěně, jako např. trhliny, fleky, křivost…

Nevýhody:

– nejsou vhodné na obklad všech stěn v místnosti, protože stěna na kterou se obklady lepí tzv. nedýchá,

– nejsou vhodné do exteriéru,

– nemohou být v přímém styku s ohněm (obklad nezačne hořet, ale se deformuje).

Dalším zajímavým produktem na obložení stěn v interiéru jsou 3D EPS nebo polystyrénové obklady. 3D EPS obklady jsou vyráběny z tvrzeného EPS polystyrenu. S rozměrem 60×60 cm a 3D efektem patří k velmi oblíbeným architektonickým prvkem po kterých sahají lidé, kteří chtějí mít jedinečný a moderní interiér. Obklady mají tloušťku okolo 30-40 mm, díky čemuž plní i tepelně-izolační a zvuko-izolační funkci. Jsou ideální alternativou ke sádrovým, polyuretanovým a frézovaným MDF obkladem. Instalace těchto obkladů je taktéž velmi jendoduchá. Obklady lze natírat akrylovými a latexovými barvami určenými pro polystyren, takže si je můžete přizpůsobit podle vašcih představ.

Zajímavé jsou také stropní obklady imitující dřevo. Rovněž jsou vyráběny z extrudovaného polystyrénu o tloušťce 3 mm. Tyto obklady lze použít na celém stropě nebo jen v některých částech stropu. Dokonalá imitace a bohaté barvy těchto stropních panelů pomohou vytvořit příjemnou atmosféru v jakémkoli interiéru.

Stručné výhody 3D EPS a polystyrénových obkladů:

– obklady jsou vyráběny z tvrzeného polystyrenu, který jim zaručuje vyšší pevnost a účinnou izolaci,

– jejich tloušťka je okolo 30-40 mm, díky čemuž splňují i tepelně-izolační a zvuko-izolační funkci,

– díky třídimenzionální rozměru dodají vašim stěnám nový život,

– velmi jednoduchá montáž, kterou zvládne téměř každý.

Podobné články