14 Dub

Tip Inspirati: Nové jarní menu Bageterie Boulevard s chutí a vůni Piemontských vinic

Jaro už je v rozkvětu a s ním i nové jarní Chef Menu Bageterie Boulevard, tentokrát plné slunné Itálie z kraje Piemontských vinic, který je proslulý nejenom produkcí vynikajícího vína, ale vyhlášené jsou zejména zdejší lískové oříšky, italské sýry a místní šťavnatá zelenina. A všechny tyto lokální suroviny samozřejmě sehrály svou roli při tvorbě sezonního menu, které vzniklo pod rukama Tomáše Juříka, šéfkuchaře vyhlášené pražské restaurace La Finestra in Cucina. Těšit se tak můžete na neobvyklý oříškový dresink, horský sýr Fontina nebo hovězí maso v úpravě sous-vide.


Součástí každého Chef Menu je i speciální polévka, kde hlavní prim tentokrát hraje cizrna. Jemný Cizrnový krém Tomáš Juřík odlehčil smetanou, doplnil o křupavou pancettu a krutony. Celkově polévka příjemně zasytí a zahřeje zároveň. Vyhlášené piemontské lískové ořechy pro změnu doplnil do první bagety z nového Chef Menu Kuře Fontina. Šťavnaté maso z kuřecí prsou v bylinkách, zapečené horským sýrem Fontina završil jemným oříškovým dresinkem. Všechny chutě doplňuje salát radicchio, známý také jako italská čekanka, který je výrazný nejenom svou chutí, ale také barvou. A na závěr je vše decentně posypáno křupavými lískovými oříšky. Druhá bageta Hovězí Brasato se pak pyšní sytým základem, hovězím masem připraveným pomalým dušením na víně a kořenové zelenině metodou sous-vide. Tato příprava pro piemontskou kuchyni typická. K masu je podáván jemně pikantní dresink z hrubozrnné hořčice, šťavnaté nakládané cibulky, marinované v balsamicu, sýr Grana Padano a čerstvý polníček.

A protože na jaře někteří z nás začínají intuitivně sahat po odlehčenějších variantách jídla, myslel na to i šéfkuchař nového menu a řadu Fit Calories obohatil o wrap Verdura Wrap, ve kterém dominují šťavnatý grilovaný lilek a cuketa, zjemněný citronovou ricottou a ozvláštněný rozinkami a čerstvou mátou. Druhou variantu řady představuje sendvič Losos & Avokádo. Toto oblíbené duo, plné zdravých tuků v dýňovém chlebu, tvoří marinovaný losos a šťouchané avokádo doplněné marinovanou salátovou okurkou.

Jarní menu je dílem šéfkuchaře Tomáše Juříka, který aktuálně působí v pražské restauraci La Finestra di Cucina. Své cenné zkušenosti ale během své kuchařské praxe získával také ve Švýcarku nebo na stáži v New Yorku. Jak sám tvrdí, v menu je jeho chuťovým pohárkům nejblíže Hovězí Brasato. „Hovězí maso má díky úpravě sous-vide spolu s vínem velmi výraznou chuť. Skvěle to navíc završuje sýr Grana padano a kyselé cibulky cipollini. Tato kombinace je tak mým favoritem celého menu a věřím, že osloví i řadu strávníků Bageterie Boulevard,“ doplnil Tomáš Juřík.

Podobné články