13 Kvě

Neviditelné antireflexní sklo Clearsight

Jedná se exkluzivní antireflexní sklo se speciálním povlakem od společnosti AGC, díky němuž jsou výlohy a vitríny téměř neviditelné!

 

 

 

 

 

Tento problém je velice dobře znám milovníkům nakupování a návštěvníkům muzeí: výlohy jsou ve skutečnosti méně průhledné, než se zdají být! Světlo, které se odráží ve skle klasické výlohy, je velmi nepříjemné. Předměty, které jsou od skla vzdálené, jsou obtížněji viditelné. A tak vznikla nutnost instalovat nákladné systémy osvětlení, které tento nedostatek řeší.

Odlesky světla vadí nejen aranžérům, kteří rozmísťují objekty, jež budou následně prohlíženy, obdivovány nebo nakupovány, ale jsou i skutečnou překážkou, kterou je třeba řešit pro dosažení očekávané transparentnosti. Bezchybná prezentace totiž přitahuje pohledy a láká zákazníka, aby vstoupil dovnitř a zároveň dodává umění skutečnou hodnotu.

Společnost AGC Glass Europe se snažila tento problém týkající se odrazu světla vyřešit. Klasické sklo výloh a vitrín obchodů odráží totiž ve skutečnosti až 8 % viditelného světla. Tento jev tak vytváří zrcadlový efekt, který je pro prezentaci zboží nevhodný.

Antireflexní sklo se speciálním povlakem snižuje světelnou reflexi na hodnotu 0,8 %, což je úroveň o dost nižší, než je tomu u běžného skla. Z vnější strany je sklo vysoce transparentní bez toho, aby odráželo okolní prostředí. V Evropě nanášíme tento exkluzivní antireflexní povlak na naše čiré sklo s nízkým obsahem železa a vyrábíme je ve velkých formátech (600 x 321 cm).

Clearsight minimalizuje odraz, sklo se stává prakticky neviditelné, čímž se zajistí větší důraz na předměty vystavené: to z něj činí ideální volbu pro aplikace v oblastech zaměřených na obchod a umění, kde je to nezbytné k udržení vysoké viditelnost výrobků a uměleckých děl.

Díky technologii magnetronického povlaku naneseného rozprašováním zaručuje Clearsight odolný povlak, který je vhodný jak pro vnitřní, tak i venkovní použití.

Vyšší odolnost vůči poškrábání a lepší průhlednost

Sklo Clearsight se vyznačuje také větší odolností proti poškrábání, což je další výhoda pro výlohy, které jsou obvykle vystaveny vysokému počtu lidí.

Antireflexní sklo je vyrobeno z vysoce průhledného plaveného skla od společnosti AGC, zajišťuje vyšší světelnou prostupnost, vynikající reprodukci kontrastů a barev. Clearsight lze také vrstvit a použít v izolačním dvojskle.

 

 

 

 

 

Pro více informací navštivte:

www.agc-yourglass.com

Podobné články