25 Kvě

Tip Inspirati – Připraveni na letní dovolenou pomocí české znažky Concept

Doba dovolených je už skoro za dveřmi a s ní i starost, jak zabalit co nejefektivněji a přitom mít po ruce vše co potřebujete. Ať už pojedete do kempu, na chalupu, pod stan nebo k moři, nabízí česká značka Concept hned několik praktických pomocník, kteří se jistě budou hodit (a to i po dovolené).

Cestování ji zkrátka baví – cestovní konvice Concept RK7010

Ať se vydáte kamkoli, všude vás bude věrně následovat. Automaticky se přizpůsobí napětí, je vybavena dvěma plastovými šálky, které jsou uschovány v nylonovém sáčku a zastrčeny v konvičce pro komfort při cestování. Umí se automaticky vypnout při dosažení bodu varu a má ochranu proti přehřátí. Cena 399 korun.

Osvěžte se zdravě na každém kroku – smoothie makery „Active smoothie“ Concept SM3380 – 7

V půvabně vypadajících smoothie makerech připravíte nejen oblíbené smoothie, ale také koktejl nebo třeba ledovou kávu. Tělo mixéru je u všech modelů nerezové a pak už si stačí jen vybrat z velikosti příslušenství a také barevného provedení. Mixovací nádobky jsou vyrobeny z BPA tritanu, tedy plastu bez škodlivých bisfenolů a mají snímatelný gumový proužek pro snadné uchopení. Samozřejmostí je i pítko ve víčku s těsněním, které zabrání vytečení, takže se v tašce či v autě nic nerozlije. Cena modelů se 3 mixovacími nádobkami je 1.099 korun (bílá SM3380, černá SM3385, červená SM3386), modely s jednou nádobkou stojí 799 korun (oranžová SM3381, červená SM3382, růžová SM3383, azurová SM3384, zelená SM3387).

Zvládnete všechno v jednom hrnci – 9+1 multifunkční hrnec CK9090 s formou na bábovku

Vaří, dusí, peče, smaží, vaří v páře, frituje, využijete ho na pomalé vaření, ale i jako přenosný gril. K tomu všemu má formu na bábovku a její přípravu s ním zvládnete za pouhých 50 minut. Jako bonus pak v multifunkčním hrnci můžete připravovat třeba i čokoládové fondue. Všechny nádoby multifunkčního hrnce mají povrch z nepřilnavého keramického povrchu, který umožňuje připravit jídlo jen s minimálním množstvím tuku a to bez rizika připálení. Jeho maximální kapacita je 4 litry a teplotu lze nastavit od 80 do 240 °C. Cena: 2.999 korun.

Usušíte celou úrodu ze zahrady – sušička na ovoce SO1071

Díky nevelkým rozměrům ji sebou klidně můžete vzít na chatu nebo chalupu, kde se stane nepostradatelným pomocníkem. Sušení je totiž nejstarším, nejzdravějším a nejlevnějším způsobem konzervace potravin, při které si sušené ovoce zachovává všechny vitamíny a minerály. Sušička SO1071 má plynulou regulaci nastavené teploty sušení od 35 do 70°C, 7 hranatých transparentních plat a pojistku proti přehřátí. Cena: 1.199 korun.

Zabalí a uchová čerstvé při jakékoli příležitosti – vakuová svářečka fólií VA0010 Concept FRESH

Skladujte potraviny tou nejlepší metodou, a to vakuováním. Svářečka dokonale odsaje vzduch a vytvoří pevný vzduchotěsný spoj. Do zabalených potravin se tak nedostanou žádné bakterie a vydrží déle čerstvé. K vakuování využívá sáčky ze speciální drážkované fólie, které lze umýt a používat opakovaně. Potraviny se v této fólii navíc dají nejen mrazit, rozmrazovat a ohřívat v mikrovlnné troubě, ale dají se v ní i vařit. Vakuová svářečka ale umí i odsát vzduch z varovacích dóz nebo varovacích zátek na lahve. A jestli se chystáte na sjíždění řeky nebo jiné vodní dobrodružství, bude se určitě hodit i vodotěsné zabalení foťáku, mobilu nebo dokladů. Cena: 1.999 korun.

Ohřeje vše, co budete potřebovat – elektrický smaltovaný jednoplotýnkový vařič VE3015

Díky jeho nízké váze a minimálním rozměrům se s ním dá velmi dobře cestovat a navíc poté, co po práci vychladne, ho lze raz dva schovat třeba do skříně, kde zabere minimum místa. Litinová plotýnka má plynulou 5stupňovou regulaci výkonu, termostat a vařič disponuje také světelnou kontrolkou provozu. Cena: 599 korun.

Vykouzlíte rychlou snídani nebo skvělou teplou večeři – sendvičovač Concept SV3031

Kuchyňský pomocník v nerezovém designu má čtvercové plotýnky s kvalitním nepřilnavým povrchem, silný příkon 700 W, praktickou kontrolku provozu a nahřátí a také bezpečné studené držadlo. Cena 499 korun.

Podobné články